www.astraldynamics.pl - portal - forum
środa, 06 sierpnia 2020
» Strona główna   » Działy   » Odsyłacze   » Do pobrania   » Czat   » Szukaj  
Newsletter

E-mail:

Losowy cytat:

Człowiek powinien robić coś największego na co go stać.

» Andrzej Glas15 - Jak zobaczyć aurę (technika podstawowa)
Jesteś w: Działy » Energia » Trening widzenia aury

 

Jak zobaczyć aurę (technika podstawowa)

Ta sama, podstawowa technika używana do widzenia aury koloru, jest używana do oglądania wszystkich pozostałych typów aury, włączając w to aurę ludzką. Ta sama technika jest też częścią pełnego jasnowidzenia. Właśnie dlatego obserwowanie aury koloru jest tak dobrym treningiem przed oglądaniem aury człowieka. To pozwala nauczyć się techniki widzenia aury szybciej i prościej niż praktykując na trudniejszej aurze ludzkiej.

Aby zobaczyć aurę, musisz potrafić jednocześnie zrelaksować się i skoncentrować. Oto wskazówka pozwalająca na skupienie oczu w pewien specyficzny sposób.

 • Aurę musisz wypatrywać, a nie patrzeć na nią!

Światło

Po pierwsze, potrzebujesz dużo dobrego, lekkiego oświetlenia, aby przy nim trenować. To bardzo ważne, aby nie mieć żadnego silnego światła świecącego lub odbijającego się w oczy. Najlepiej jest mieć światło wychodzące zza pleców nad tobą. Jeśli masz w polu widzenia okno wpuszczające do pokoju światło podczas ćwiczeń widzenia aury, rozproszy to twoją uwagę i uczyni aurę o wiele trudniejszą do zobaczenia. Stuwatowa żarówka, świecąca za twoimi plecami lub nad tobą, jest w sam raz.

Krok 1

Weź książkę i obłóż ją jasnym, niebieskim lub czerwonym papierem. Postaw ją pionowo na stole, około dwóch metrów przed sobą. Eksperymentuj z odległością, aż znajdziesz taką, która ci pasuje, lecz nie mniejszą niż 1,2 metra. Upewnij się, że masz gładkie, w miarę neutralne tło. Nie oglądaj jej na tle ściany w jasnych kolorach lub kolorowej tapety. Jeśli kolor ściany jest nieodpowiedni, powieś jako tło arkusz neutralnie zabarwionego papieru lub ubrania. Prześcieradło lub kilka arkuszy papieru pakowego przyklejonych do ściany powinno wystarczyć.

podstawowa technika

Wskazówka:

   

 • Książka jest jedynie po to, żeby owinąć ją kolorowym papierem, tzn. że będziesz oglądał aurę kolorowego papieru, a nie aurę książki. Używanie cegły owiniętej w kolorowy papier przyniesie taki sam efekt jak powieszenie kawałka kolorowego papieru na ścianie.

   

   

 • Aury niebieskiego i czerwonego koloru są najjaśniejszymi i najłatwiejszymi do zobaczenia.

   

   

 • Jasność i odcień koloru aury zależy od odcienia i tonu użytego koloru, więc używaj tylko jasnych, podstawowych kolorów.

   

   

 • Możesz do tego użyć jakiejkolwiek jasnokolorowej rzeczy, np.: ubrań, kuchennych pojemników, zabawek, a nawet przyklej kwadraty kolorowego papieru bezpośrednio do ściany.

   

Krok 2

   

 • Zamknij oczy, weź kilka głębokich oddechów i zrelaksuj się. Kiedy jesteś spokojny, spójrz na książkę. Nie skupiaj na niczym wzroku, patrz trochę obok i za książką, jakbyś wpatrywał się, lecz nie skupiał się na ścianie za nią.

   

   

 • Cała rzecz polega na tym, żeby będąc zupełnie zrelaksowanym skoncentrować wzrok i oglądać obiekt swoim bocznym widzeniem. Przez boczny wzrok rozumiem trochę w bok od miejsca, gdzie normalnie skupiłbyś wzrok (tylko kilkanaście centymetrów), nie zaś patrzenie kątem oka.

   

   

 • Spokojnie utrzymuj ten stan i rozluźnij oczy. Spróbuj przyzwyczaić się do tego stanu i nie wytężaj oczu. Skoncentruj się! Potrzebne ci jest intensywne, lecz bardzo spokojne i rozluźnione spojrzenie, jakbyś śnił na jawie.

   

Mruganie

Kiedy musisz mrugnąć, zrób to, bo inaczej twoje oczy się zmęczą, zaczną piec i łzawić. Mrugaj normalnie i bez zmiany skupienia i NIE przywiązuj do tego uwagi. Mruganie spowoduje, że aura, którą obserwujesz, zniknie na sekundę lub dwie, lecz szybko pojawi się znowu, jeśli będziesz spokojny i utrzymasz zrelaksowane skupienie. Opanowanie umiejętności utrzymania tego samego spojrzenia podczas mrugania jest ważną lekcją w nauce postrzegania aury.

Technika otwierania ośrodka brwiowego

Potrzebne jest użycie pewnego rodzaju ćwiczeń otwierających ośrodek brwiowy, aby stymulować go do przełączenia się na odbieranie. Pozwala to dostrzegać energie otaczające dany obiekt w postaci aury. Możliwe jest także postrzeganie aury kolorów nie robiąc tego, ale trudno jest zobaczyć żywą aurę bez wcześniejszej stymulacji i otwarcia trzeciego oka.

Proszę, bacznie uważaj na poniższe opisy!

   

 • Pamiętasz, jak to jest być bardzo, bardzo zmęczonym - całkowicie wyczerpanym? Pamiętasz, jakie to jest uczucie, gdy nie spało się przez kilka nocy i z trudem trzyma się otwarte oczy?

   

   

 • Pamiętasz, jakie to uczucie, kiedy twoje oczy próbują się zamykać? Pamiętasz, jak to jest, gdy walczysz z oczyma, żeby ich nie zamknąć, a one stawiają opór?

   

   

 • Powoduje to uczucie, jakbyście próbowali podnieść wielką, ciężką zasłonę sprzed oczu. Mięśnie oczu nie są wówczas zbyt posłuszne, więc wszystko odbywa się prawie całkowicie na poziomie mentalnym.

   

   

 • Zatrzymaj się na chwilę i przypomnij sobie właśnie to uczucie.

   

   

 • Mocowanie się ze zmęczonymi powiekami powoduje silną mentalną akcję otwierania w miejscu ośrodka brwiowego, co prowadzi do jego stymulacji.

   

Jak to działa:

   

 • Ta mentalna akcja otwierania skupia twoją świadomość ciała w miejscu ośrodka brwiowego.

   

   

 • Kiedy świadomość ciała jest skupiona na jakimś miejscu na twoim ciele, a ty manipulujesz tym miejscem swoim umysłem, stymulujesz energię swojego ciała w tym miejscu w sposób dynamiczny.

   

   

 • Jeśli to mentalne otwieranie trwa wystarczająco długo i włożone jest w to wystarczająco dużo wysiłku mentalnego, twój ośrodek brwiowy (trzecie oko) zacznie się otwierać.

   

   

 • Jeśli dokonasz tego mentalnego otwierania, kiedy jesteś zrelaksowany, a masz jakiś obiekt w polu widzenia i nie patrzysz bezpośrednio na niego, pojawi się spontaniczne postrzeganie aury.

   

   

 • To mentalne otwieranie podane tutaj jest podobne, tylko dużo mocniejsze i bardziej efektywne niż normalne, oparte na wizualizacji, techniki otwierania czakr, nauczane przez większość nauczycieli psychicznego rozwoju i pracy z energią. Praca z energią oparta na wizualizacji, jako taka, jest słaba, powolna i trudna do nauczenia i używania.

   

Wracamy do kolorowej książki:

Kiedy wpatrujesz się stabilnie, ze zrelaksowanym skupieniem, w swoją czerwoną lub niebieską książkę, odtwórz tą samą mentalną akcję opisaną powyżej. Przenieś świadomość ciała w miejsce pomiędzy twoimi oczyma. Poczuj to miejsce poprzez swój umysł, skoncentruj cały swój zmysł czucia, swoją świadomość ciała, na tym miejscu.

Sposoby:

   

 • Delikatnie podrap skórę bezpośrednio pomiędzy oczyma i trochę powyżej nich, na środku łuku brwiowego. To pomoże ci skupić na tym miejscu swoją świadomość ciała.

   

   

 • Przenieś świadomość ciała na miejsce pomiędzy oczyma, skoncentruj się na byciu świadomym tego miejsca!

   

   

 • Mentalnie podnieś całe to miejsce, tak jakbyś próbował zmusić swoje powieki do podniesienia się, ale nie pozwól żadnemu mięśniowi w tym miejscu napiąć się lub zareagować w jakikolwiek sposób (to wszystko jest wykonywane mentalnie).

   

   

 • Wyizoluj ten mentalny rozkaz, który podnosi twoje powieki. Obserwuj się uważnie. Wyobraź sobie, że twoje powieki są bardzo ciężkie i pozwól im się zamknąć, a potem otwórz je kilka razy. Obserwuj, których mięśni do tego używasz. Utrzymując świadomość ciała we tym samym miejscu, użyj tej komendy dla mięśni przy powiece, ale bez poruszania ich.

   

   

 • Rób to na okrągło - podnoszenie, podnoszenie, podnoszenie, tak jakbyś podnosił bardzo ciężkie powieki.

   

   

 • Powtarzaj tą czynność na okrągło, ale nie pozwól żadnemu mięśniowi napiąć się ani zareagować. To jest trochę trudne na początku, ale wraz z praktyką staje się coraz łatwiejsze.

   

   

 • Mentalne otwieranie jest bardzo ważne. Jest to pierwszy krok w nauce kontrolowania swojego ośrodka brwiowego, a następnie reszty energii twojego ciała, jeśli zdecydujesz się iść dalej w rozwijaniu pełnego jasnowidzenia i innych zdolności psychicznych.

   

   

 • Na początku nie jest ważne czy czujesz, że podnosisz zbyt duży obszar ponad twoimi brwiami. Nawet jeśli podnosisz cały przód swojego czoła, to wciąż będzie to miało efekt otwarcia twojego ośrodka brwiowego. Z praktyką będziesz w stanie zawęzić skupienie tego mentalnego otwierania na sam ośrodek brwiowy.

   

   

 • Jeżeli będziesz utrzymywał tę akcję mentalnego otwierania, będziesz stymulował swój ośrodek brwiowy, zmuszając go do bycia aktywnym. Twoje nieruchome, zrelaksowane skupienie na obiekcie nastawi ośrodek brwiowy na energię wydzielaną przez ten obiekt. Ta energia zostanie przesłana do ośrodka wzroku w mózgu. Tam zostanie zinterpretowana jako obraz - jasne pasmo kolorowego światła.

   

Sposoby:

   

 • Kiedy opanujesz to otwieranie i bedziesz potrafił zrobić to mentalnie, spostrzeżesz, że jedna strona zasłony za twoimi oczyma jest łatwiejsza do podniesienia niż druga, zazwyczaj prawa. Jeżeli jest to problem, aby go stymulować użyj zgodnego z ruchem wskazówek zegara, mentalnego ruchu mieszania, ponad miejscem środka brwi. Przez zgodny z ruchem wskazówek zegara, rozumiem ten kierunek, patrząc od środka. Użyj tej samej mentalnej komendy dla mięśni, o której mówiliśmy powyżej, tak jak przy zmęczonych oczach, ale kręć to tak, jakbyś mentalnie dotykał tego miejsca ołówkiem, robiąc spiralę.

   

   

 • Kiedy próbujesz uaktywnić ośrodek brwiowy, najlepiej jest przełączać się pomiędzy głównym otwieraniem i tym kręceniem (mieszaniem). Główny ruch otwierania wciąż będzie potrzebny do nastawienia ośrodka brwiowego na aurę.

   

Wskazówka:

   

 • Pamiętaj, że wszystkie te ćwiczenia stymulacji energii zależą od umiejscowionej świadomości ciała, umiejscowionej dokładnie na powierzchni skóry. Aby cały proces był skuteczny, musisz czuć, że się odbywa.

   

Twoja pierwsza aura

   

 • Podczas gdy wykonujesz powyższe działania, cierpliwie utrzymuj zrelaksowane spojrzenie skierowane trochę na bok i poza obiekt. Po jakimś czasie (od kilku sekund do kilku minut w początkowych etapach) zobaczysz słabą poświatę w powietrzu, dookoła książki. Później zobaczysz blade, wąskie pasmo światła przylegające blisko krawędzi książki. To jest eteryczna aura książki.
  • Bądź zrelaksowany!
  • W żadnym wypadku nie zmieniaj sposobu patrzenia!
  • Nie patrz na to bezpośrednio!
  • Jeśli musisz, mrugnij - po chwili obraz pojawi się znowu.

   

   

 • Wkrótce jasnożółta aura (niebieska książka) lub jasnozielona aura (czerwona książka) zacznie urastać z bladej aury eterycznej otaczającej książkę. Jeśli zmienisz swoje skupienie, napniesz się lub spojrzysz na to bezpośrednio - aura momentalnie zniknie.

   

   

 • Aurę trzeba obserwować swoim widzeniem bocznym.

   

   

 • Jeśli stanie się coś, co spowoduje zniknięcie aury, nie martw się. Kontynuuj obserwację w spokoju i cierpliwości, a pojawi się ona ponownie.

   

   

 • W początkowych stadiach aura znika dosyć często. To całkiem normalne. Z czasem, gdy dopracujecie technikę jej postrzegania, będzie ona znikać coraz rzadziej.

   

Krok 3

   

 • Kiedy już uda ci się z pierwszymi krokami, zbierz kilka książek i owiń je, każdą w inny podstawowy kolor.

   

   

 • Im jaśniejszy kolor, tym jaśniejsza i łatwiejsza do zobaczenia aura.

   

   

 • Obserwuj książki, po jednej na raz, i zapisuj, jakie kolory widzisz.

   

   

 • Obserwuj książki, dwie na raz, i zauważ, jak ich kolory aury wpływają na siebie nawzajem.

   

   

 • Przenoś je, mieszaj, stawiaj jedna na drugiej, obserwuj je wszystkie w rzędzie.

   

Krok 4

   

 • ˇ Weź kwiat doniczkowy lub trochę świeżych ciętych kwiatów i poobserwuj ich aurę. Aura, którą zobaczysz wokół nich jest żywą aurą. Zapamiętaj, jak wyglądają jej kolory przy płatkach i liściach. Wokół zielonych części łodyg i liści zobaczycie pomarańczowy odcień, tak jak podczas obserwowania zielonej książki. Trochę innych kolorów będzie pochodziło z kolorów gałązek.

   

   

 • Dookoła rośliny zobaczysz bardziej eteryczny i z silniejszą poświatą efekt optyczny.

   

   

 • Żywe aury są bardziej subtelne i przez to trochę trudniejsze do zobaczenia niż prosta aura koloru. Jednakże z praktyką, aury roślin staną się dużo łatwiejsze do zobaczenia.

   

Krok 5

   

 • Obserwuj aurę drzewa. Wybierz dobrze usytuowane drzewo, które możesz oglądać na tle nieba. Najlepiej jest obserwować je ze słońcem za tobą, wcześnie rano lub pod wieczór. Jeśli słońce lub jakiekolwiek silne światło świeci ci w oczy, sprawi to, że całość będzie trudna do wykonania.

   

   

 • Poświata wokół drzewa będzie dużo mocniejsza i wyraźniejsza niż wokół małej rośliny. Na kolor aury drzewa będą także wpływać nie tylko kolory liści i pnia, lecz także kolor samego nieba. W słoneczny dzień aura drzewa będzie jawiła się odcieniem niebieskiego. W pochmurny dzień będzie widoczna kremowo-szarą.

   

   

 • Odległość obserwacji - eksperymentuj z tym, jako że zależy to od rozmiaru drzewa. Upewnij się, że masz w polu widzenia cały czubek drzewa. Powinieneś być oddalony o około trzykrotną wysokość drzewa lub więcej.

   

   

 • Aura drzewa może być olbrzymia, zależy to od wielkości drzewa i od tego, jak silne ono jest. Na szczycie aury drzewa możesz czasami widzieć efekt fontanny, tak jakby aura powoli wystrzeliwała z niego. Nie jestem pewien, co jest tego przyczyną i nie widziałem tego na każdym drzewie, które obserwowałem. Niektórzy mówią, że powoduje to duch drzewa lub duch natury, który żyje wewnątrz drzewa. Niektóre drzewa zdają się mieć rodzaj świadomości wewnątrz siebie, więc może to być prawdą.

   

Krok 6

   

 • W następnym kroku użyj zwierzęcia, jakiegokolwiek: psa, kota, kangura, wielbłąda, lwa, tygrysa, słonia itp., takiego, do którego masz dostęp. Próbuj obserwować je, kiedy wypoczywają. Aury zwierząt nie są tak kolorowe, jak aury ludzi, ale obserwacja ich jest bardzo dobrym ćwiczeniem. Pamiętaj, że kolor sierści zwierzęcia będzie wpływał na kolor jego aury.

   

   

 • Choroby mogą być wykryte w aurze zwierzęcia tak samo, jak u człowieka. To sprawia, że obserwowanie ich jest bardzo dobrym ćwiczeniem dla diagnozowania wczesnych oznak choroby w aurze.

   

Krok 7

   

 • Obserwuj swoją własną aurę. To może być robione na dworze, ze słońcem za plecami, lub też na neutralnym tle. Trzymaj wyciągnięte ramię i obserwuj swoją dłoń i przedramię. Możesz także położyć się i obserwować aurę twoich stóp i nóg.

   

Krok 8

Człowiek jako obiekt:

Na początku najlepiej jest obserwować aurę człowieka w dwóch etapach:

Etap 1:

   

 • Osoba, na którą patrzysz, powinna założyć kolorową koszulę, sukienkę czy bluzkę - cokolwiek. Może to być jakikolwiek kolor z wyjątkiem niebieskiego, który zakłóciłby obserwację aury wokół głowy, gdzie najczęściej wydziela się żółta aura.

   

   

 • Upewnij się, że górna część szyi jest odkryta. Obserwuj obszar ramion, używając tej samej metody i techniki, jak przy wcześniejszym ćwiczeniu w tym podręczniku. Łatwo zobaczysz kolor koszulki powstający wokół ramion.

   

   

 • Upewnij się, że podczas wszystkich ćwiczeń kontynuujesz akcję mentalnego otwierania.

   

   

 • Kiedy aura koszulki jest wyraźna dookoła obszaru ramion, przenieś swoje spojrzenie delikatnie wyżej, patrząc za obszarem nagiej szyi. Utrzymuj aurę koszulki w polu widzenia, nie zmieniaj tego, co teraz robisz i zobacz, jakie inne kolory możesz zobaczyć wokół nagiej szyi.

   

   

 • Ćwiczenie to daje pewność, że oczy i czakra trzeciego oka współpracują ze sobą, tak jak w przypadku ćwiczenia z książką.

   

   

 • Nie skupiaj spojrzenia bezpośrednio na szyi! Wszystkie aury należy postrzegać, uruchamiając widzenie boczne.

   

   

 • Powinieneś ujrzeć trochę inne kolory, tworzące się w górnej części aury koszuli - dookoła szyi i głowy.

   

   

 • Teraz przenieś spojrzenie troszkę wyżej, aby wzrok skierowany był w obręb głowy. Utrzymuj spojrzenie zrelaksowane i niczego nie zmieniaj. Powinieneś dostrzec tam coś żółtego.

   

   

 • Jeśli coś widzisz, każ swemu partnerowi wykonać w myślach jakieś działanie lub niech intensywnie o czymś myśli. Zobaczysz, czy wówczas jego aura się rozjaśni.

   

Etap 2:

   

 • Poproś swego ochotnika, by zdjął górną część ubrań. Zauważ, jak wygląda skóra na neutralnym tle, tak samo jak w przypadku książki. Okolica barków i ramion jest najlepszym obszarem do rozpoczęcia obserwacji.

   

   

 • Przy nagiej skórze, pierwszą rzeczą, którą zobaczysz, będzie delikatna poświata, zawirowanie w powietrzu przy skórze. Potem zobaczysz eteryczną aurę otaczającą skórę. To wygląda jak kremowy, bladoniebieski dym, który trzyma się skóry. To jest w miarę wyraźne i zazwyczaj szerokie na około 1 cm.

   

   

 • Utrzymuj ten sposób patrzenia, a na zewnątrz aury eterycznej zaczną pojawiać się główne kolory aury. Na początku pojawią się one w postaci cienkiego pasma koloru rozświetlającego brzegi aury eterycznej. Będą one pojawiać się i znikać, rosnąć i kurczyć się. Moment ten jest trochę frustrujący, ale musicie to przetrzymać i po jakimś czasie stanie się to dla was łatwiejsze. Z czasem pojawi się coraz więcej koloru, będzie on gęstszy i bardziej wyraźny. Skupiając cały czas wzrok na obiekcie, aura urośnie do grubości kilku lub kilkunastu centymetrów, albo nawet więcej. Jak już wspomniałem, główna aura może zniknąć i pojawić się kilka razy. To jest spowodowane przez mrugnięcia, chwilowe przeniesienia skupienia i nie można temu zaradzić.

   

Sposób:
Jasność aury osoby ma bardzo dużo wspólnego z jej nastrojem i z tym, jak się czuje. Jeśli jest szczęśliwa i pełna życia, jej aura będzie dużo silniejsza, większa i jaśniejsza. Spróbuj włączyć jej ulubioną muzykę, powiedzieć kilka dowcipów i mieć dobry ubaw. To pomoże naładować jej aurę i przez to sprawić, że będzie dla ciebie łatwiejsza do zobaczenia.

 

poprzedni artykuł               następny artykułˆˆˆ góra


Copyright © 2001-2013 Portal AstralDynamics, Wszelkie prawa zastrzeżone
Uwaga: Redakcja AD nie ponosi odpowiedzialności za opinie użytkowników przedstawione na forum.
Mapa strony, Ostatnio szukane, Powered by Vegan CMS, Pozycjonowanie stron, Design by halley
Liczba osób na czacie: - Wejdź na czat