www.astraldynamics.pl - portal - forum
niedziela, 25 października 2020
» Strona główna   » Działy   » Odsyłacze   » Do pobrania   » Czat   » Szukaj  
Newsletter

E-mail:

Losowy cytat:

Zdanie sobie sprawy z własnej śmiertelności jest wzbogacającym życie doświadczeniem duchowym.

» Robert Bruce08 - Techniki odbijania energii
Jesteś w: Działy » Energia » Nowe Drogi Energii

 

Techniki odbijania energii

Odbijanie energii jest prostą, lecz efektywną techniką świadomości. W trakcie szybkiego przemieszczania świadomości przez ciało energetyczne pojawia się współczynnik oporu świadomości. Takie działanie pomaga oczyścić, odnowić i wzmocnić wszystkie kanały energetyczne, włączając w to duże, wewnętrzne rdzenie szpiku kostnego.

Współczynnik oporu świadomości

Kiedy świadomość jest gwałtownie przemieszczana przez ciało energetyczne, pojawia się naturalny opór energetyczny. Ten opór odczuwa się jako coś spowalniającego lub powstrzymującego używany ruch świadomości, tak jakbyś przemieszczał swoją świadomość przez prawie płynną substancję. Opór świadomości pozwala nam odczuć naszą własną substancję ciała energetycznego. Ruch odbijania energii stwarza efekt energetycznej fali biegnącej przez ciało energetyczne/eteryczne (podobnie jak w wodzie). Fala ta powoduje delikatne zakłócenia w jego substancji, które wymuszają przemieszczenie się energii. To pomaga oczyścić i rozwinąć wewnętrzne ścieżki i struktury. Można powiedzieć, że ciało energetyczne ogólnie rozluźnia się.

Aby to zaobserwować, używając szybkiego ruchu nabierania, odbijaj (przemieszczaj) swoją świadomość w górę i w dół przez wybraną nogę od stopy do biodra, czując ją tak, jak we wcześniejszych ćwiczeniach nabierania energii przez kończyny. Odbijaj swoją świadomość od stopy do biodra i z powrotem, gwałtownie i bez przerwy. Twoja świadomość ciała jest zdolna do bardzo szybkich ruchów i do natychmiastowego przeskakiwania z jednej części ciała na drugą, ale niekiedy poruszasz ją w powyższy sposób przez swoje ciało energetyczne. Powoli zwiększaj prędkość odbijania w nodze, a wkrótce poczujesz opór do wykonywanej akcji. Zauważysz, że istnieje naturalna bariera prędkości wynosząca około pół sekundy w każdą stronę. Jeżeli poruszasz nią szybciej, twoja świadomość straci kontakt z substancją twojego ciała energetycznego i zacznie przeskakiwać od stóp do biodra i z powrotem, opuszczając po drodze całą nogę. Kiedy tak się dzieje, to już nie jest przenoszenie punktu świadomości przez ciało energetyczne i nie ma jego stymulacji.

Testowanie odbijania

Niezależnie od tego, na jakiej części ciała chcesz odbijać swoją świadomość, najpierw poeksperymentuj z prędkością, zwiększając jej częstotliwość odbić do momentu napotkania oporu. Kiedy czujesz już opór, zmniejsz odrobinę prędkość, aż będziesz mógł szybko i wygodnie wykonywać odbijanie przez ciało, podczas gdy równocześnie będziesz czuł z nim kontakt świadomości. To jest prawidłowa prędkość dla ruchu odbijania na wybranym obszarze. Nie mierz czasu, ani nie wyliczaj tego z zegarkiem w ręku, po prostu wyczuj, jaka prędkość wydaje się być dla ciebie najlepsza.

Ruchy odbijania

Odbijanie przez nogi

Tak jak powyżej, przemieszczaj swoją świadomość przez jedną lub obie nogi, od stóp do bioder. Najpierw sprawdź opór, aby określić odpowiednią prędkość i częstotliwość odbić, potem powtarzaj odbijanie od stóp do bioder i z powrotem do stóp. Szybko rozwiniesz naturalny rytm tego ruchu i będziesz czuł lekki efekt ciągnięcia wewnątrz swojego ciała energetycznego. Często będą występowały odczucia przemieszczania się energii na obszarze odbijania, ale z reguły są one nieznaczne. Kontynuuj odbijanie przez co najmniej minutę lub tak długo, jak jest to dla ciebie wygodne. Kiedy już się przyzwyczaisz, jest to całkiem przyjemne odczucie, a przy odrobinie praktyki sam ruch odbijania staje się niemal automatyczny. Spróbuj podzielić świadomość i wykonywać odbijanie przez obie nogi jednocześnie.

Odbijanie przez ramiona

Najpierw przetestuj opór i określ odpowiednią prędkość. Tak jak powyżej, odbijaj świadomość przez jedno lub oba ramiona, od rąk do barków i z powrotem do rąk. Spróbuj podzielić świadomość i wykonywać odbijanie przez oba ramiona w tym samym czasie. Alternatywnie, możesz trzymać swoje ramiona szeroko rozstawione na jednym poziomie, a potem wykonywać odbijanie od jednej dłoni do drugiej, przemieszczając swoją świadomość przez barki i klatkę piersiową.

Odbijanie przez kręgosłup

To jest wspaniała technika, jeśli cierpisz na bóle pleców lub kręgosłupa. Ja mam kilka urazów kręgosłupa i dla mnie jest to znieczulające i lecznicze. Kiedy już opanujesz technikę odbijania w kręgosłupie, możesz ją wprawić w ruch i jednocześnie używać umysłu do innych rzeczy, np. medytacji. Tylko mała część świadomości jest wymagana do podtrzymywania w tle ruchu odbijania.

Ta technika jest również korzystna dla ogólnego rozwoju energetycznego, ze względu na delikatną stymulację wszystkich podstawowych ośrodków energii. Wszystkie podstawowe ośrodki (także nazywane głównymi czakrami) z wyjątkiem ośrodków brwi i korony, mają swoje powiązania w kręgosłupie. Technika odbijania w kręgosłupie delikatnie stymuluje wszystkie te powiązania bez aktywnego stymulowania bardziej wrażliwych struktur, które rozkwitają na przedniej części ludzkiego ciała. Polecam wszystkim podejmującym poważny rozwój energetyczny spędzanie przynajmniej kilku minut dziennie nad tym ćwiczeniem, szczególnie rozpoczynając od ruchu szczotkowania kości ogonowej. Regularne wykonywanie tego ćwiczenia jest łatwe, np. każdej nocy przed snem. Szybko staje się to nawykiem, chociaż może być również wykonywane o każdej innej porze - wedle uznania.

   

 • Wskaż świadomością kość ogonową (u podstawy kręgosłupa), drapiąc lub pocierając, jeżeli chcesz zaakcentować to miejsce. Zacznij od stymulacji kości ogonowej ruchem szczotkowania przez trzydzieści lub więcej sekund. Wstrzymaj stymulację, jeżeli poczujesz jakiekolwiek odczucia erotyczne lub silne przemieszczenia energii, przejdź od razu do ruchu odbijania i bądź bardziej ostrożny następnym razem szczotkując kość ogonową. Jeżeli problem powraca, to czasami dobrym wyjściem jest zredukowanie czasu na szczotkowanie lub nawet całkowite omijanie tego ruchu.

   

   

 • Przenoś świadomość wzdłuż całej długości kręgosłupa do miejsca tuż nad głową. Odbijaj świadomość w górę i w dół, od kości ogonowej do głowy, czując ten ruch na całej długości, na plecach i w środku kręgosłupa. Spróbuj zawęzić ten ruch do samego kręgosłupa. Zwiększaj prędkość tego ruchu, aż napotkasz opór, wtedy zejdź do bardziej komfortowego rytmu - około pół sekundy w każdym kierunku. W trakcie ćwiczenia oddychaj normalnie.

   

   

 • Jeżeli masz jakieś kontuzje kręgosłupa, używaj ruchu świadomości podobnego do cięcia ostrzem, zaczynając od podstawy kręgosłupa i idąc powoli ku górze. Zwróć szczególną uwagę i spędź więcej czasu na używanie tego ruchu tnącego na rejonach kontuzji.

   

Odbijanie przez całe ciało

Odbijanie to przenosi świadomość w górę i w dół przez całe ciało. To może być wykonywane w każdej pozycji, ale najlepiej jest uczyć się tego leżąc z ramionami wyprostowanymi nad głową. Przemieść swoją świadomość z obu stóp, w górę przez obie nogi, biodra, korpus i kręgosłup, głowę, ramiona, aż do końców palców. Odbijaj swoją świadomość w tył i w przód, od stóp do końcówek palców, zwiększając prędkość, aż poczujesz opór. Rytm odbijania powinien być w miarę szybki, jedna lub dwie sekundy w każdą stronę, ale dobierz taki, z którym jest Ci najwygodniej i najłatwiej. Spróbuj czuć całe swoje ciało przy każdym pełnym odbiciu. To czucie całego ciała nie musi być dokładne, po prostu ogólne czucie twojej świadomości poruszającej się przez twoje ciało jest wszystkim, co jest wymagane.

 

 • Odmianą powyższego ćwiczenia jest pozycja z ramionami przy bokach, gdzie świadomość jest odbijana od stóp do czubka głowy. Jest to bardziej praktyczne w pozycji siedzącej bądź stojącej.

 

poprzedni artykuł                    następny artykuł ˆˆˆ góra


Copyright © 2001-2013 Portal AstralDynamics, Wszelkie prawa zastrzeżone
Uwaga: Redakcja AD nie ponosi odpowiedzialności za opinie użytkowników przedstawione na forum.
Mapa strony, Ostatnio szukane, Powered by Vegan CMS, Pozycjonowanie stron, Design by halley
Liczba osób na czacie: - Wejdź na czat