09 - Wznoszenie i magazynowanie energii

 

Wznoszenie i magazynowanie energii

Wszystkie poniżej opisane ruchy wznoszenia energii odczuwaj tak, jakbyś przeciągał dużą gąbką w górę każdej pary kończyn, nabierając przez nie płyn i czując ich całość. Podczas wykonywania tych ćwiczeń bądź zrelaksowany fizycznie najlepiej jak możesz, ale nie przejmuj się, jeżeli się trochę napniesz i będziesz nieznacznie musiał zmienić pozycję. Niewielkie fizyczne napięcie nie wpływa na tego typu manewry. Z czasem nauczysz się, jak można to robić stojąc, chodząc, a nawet biegnąc.

   

 • Głęboki stopień fizycznego relaksu nie jest wymagany dla żadnego z tych ćwiczeń, chyba że wydaje ci się, że fizyczne napięcie przeszkadza w procesie wznoszenia energii. Jeżeli wszelkie napięcia stanowią problem, wcześniej zalecane jest poćwiczyć głęboką fizyczną relaksację i/lub trans (zobacz Traktat o OBE, lub Astral Dynamics).

   

   

 • Jeżeli masz problemy z podzieleniem świadomości i efektywną pracą na obu kończynach jednocześnie, możesz pracować tylko nad jedną kończyną na raz. Dużo ważniejsze jest samo wznoszenie energii niż zdolność dzielenia swojej świadomości i dosłowne traktowanie tego podręcznika. Wykonuj ćwiczenia najlepiej jak potrafisz i dostosuj je do swoich potrzeb i zdolności.

   

Nie przejmuj się, jeżeli jedna noga lub ramię zdaje się dobrze nie reagować. Zazwyczaj jedna strona ciała będzie silniejsza i dlatego łatwiej będzie przez nią nabierać energię niż przez drugą. Nie przestawaj ćwiczyć z niereagującą stroną i rób te ćwiczenia używając ramion i nóg w parach. Jeżeli czujesz tylko jedną rękę lub nogę, nadal nabieraj energię, również przez kończynę niereagującą. Jednakże wymaga ona większej pracy rozwojowej i powinny być również zastosowane ćwiczenia oczyszczania blokad energetycznych podane wcześniej. Również dla takich niereagujących obszarów, na początku każdej sesji, powinna być poświęcona dodatkowa praca.

Obszary ze słabszym przepływem energii są znakami nieaktywności ciała energetycznego. Regularna stymulacja odnowi te obszary, a zawarte w nich ścieżki energetyczne zostaną poszerzone i odnowione, co stopniowo pozwoli przepływać coraz większej ilości energii. Wraz z czasem i regularną pracą rozwojową, całe ciało energetyczne uaktywni się i przepływ energii będzie stopniowo stawał się coraz bardziej zrównoważony. Każda część ciała energetycznego, którą odczuwasz inaczej niż resztę, powinna być podejrzana o to, że istnieje tam blokada energetyczna. Wówczas należy ją potraktować odpowiednimi ćwiczeniami oczyszczania blokad energetycznych.

Wznoszenie energii

Podstawowe procedury wznoszenia energii przez nogi

Istnieją dwa sposoby wznoszenia energii do twojego ciała: samą świadomością lub też świadomością wspomaganą przez naturalny ruch oddychania. Na początku zostaną przedstawione podstawowe procedury na wznoszenie energii samą świadomością. Są one generalnie używane jako część pełnego obwodu ciała (o tym później) lub dla wznoszenia energii do podstawowych ośrodków energii. Są także bardzo przydatne same w sobie, gdy jest nam niewygodnie wykonywać jakieś bardziej skomplikowane ćwiczenia (np. kiedy jesteś zbyt zmęczony, aby zrobić cokolwiek innego i po prostu chcesz szybko wznieść trochę energii dla wzmocnienia snu i snów, w czasie zasypiania).

   

 • Pre-stymulacja stóp. Najpierw szczotkuj w tył i w przód wszystkie palce stopy, pojedynczym szerokim ruchem pędzlującym, przez trzydzieści sekund. Potem użyj szerokiego ruchu szczotkowania na spodzie stopy, także przez około trzydzieści sekund. W końcu użyj głębokiego ruchu nabierania przez całość stopy, przez około trzydzieści sekund. Powtórz powyższe procesy na drugiej stopie. Podziel świadomość i powtórz powyższy ruch nabierania na obu stopach jednocześnie, jeżeli jest to możliwe. Kontynuuj ten proces, aż poczujesz jakąś aktywność w jednej lub obu stopach. Jeśli nie masz z tym problemu i obie stopy dobrze reagują, to w przyszłych ćwiczeniach zawęź stymulację przygotowującą tylko do ruchu nabierania. Najbardziej powszechnym odczuciem ruchów energii przy takim rodzaju stymulacji przygotowującej jest ciężkość całej stopy, pulsowanie i delikatne mrowienie.

   

   

 • Podziel świadomość (opcjonalnie) i rękami świadomości sięgnij w dół i złap energię obu stóp, a następnie pociągnij ją w górę. Nabieraj (przepychaj) ją w górę przez całość obu nóg do bioder. Poczuj całe swoje nogi, kiedy będziesz to wykonywać. Odczucie przemieszczającej się w górę świadomości wymusza przepływ energii w tym samym kierunku.

   

   

 • Przemieść energię nad biodrami (omijając genitalia) bezpośrednio do swojego pod-brzusznego ośrodka magazynowania energii - w połowie drogi pomiędzy pępkiem a spojeniem łonowym, około 5 cm w głąb ciała (w zależności od jego rozmiaru). Obszar pod-brzusza nie musi być dokładnie wskazany. Wystarczy, że energia wpływa w ciało mniej więcej na środku obszaru poniżej pępka.

   

   

 • Czuj przez chwilę energię wpływającą głęboko w twój brzuch, tak jakby twój ośrodek pod-brzuszny wciągał ją całą jak odkurzacz. Następnie przerzuć swoją świadomość z powrotem do stóp, gotową do następnego ruchu wznoszenia energii.

   

   

 • Rozwiń rytmiczny ruch nabierania, przepychając energię przez swoje nogi, nad biodrami i głęboko do swojego pod-brzusznego ośrodka magazynowania.

   

   

 • Każdy ruch w górę powinien zająć ci od dwóch do trzech sekund - ale dostosuj to do swojego rytmu, z którym jest ci najlepiej.

   

   

 • Na końcu każdego ruchu w górę, przerzuć świadomość z powrotem do swoich stóp, gotową do kolejnego wznoszenia.

   

   

 • Zmieniaj nogi, jeśli przeciągasz energię tylko przez jedną nogę jednocześnie.

   

Kiedy zostanie osiągnięty dobry przepływ energii, możesz czuć lekkie pulsowanie, odczucie mrowienia lub ciepła w obszarze poniżej pępka. Każda osoba może to odczuwać na swój sposób, ale zazwyczaj są one odczuwalne kilka centymetrów w głąb pod-brzusznego ośrodka magazynowania. Te odczucia wskazują, że energia wznoszona przez nogi dobrze stymuluje pod-brzuszny ośrodek magazynowania i jest tam magazynowana.

Podstawowe procedury wznoszenia energii przez ramiona

Energia może być także wznoszona przez ramiona. Zazwyczaj jest to wykorzystywane tylko jako część pełnego obwodu ciała lub dla stymulacji wyższych podstawowych ośrodków energii. Jednakże jeżeli zachodzi taka potrzeba, energia może być w ten sposób wznoszona.

   

 • Pozycja. Jeżeli siedzisz na krześle lub w fotelu, zwieś ręce po bokach albo oprzyj je na kolanach wewnętrzną stroną dłoni do góry. Jeżeli leżysz, w trakcie stymulacji dłoni unieś przedramię, a łokcie oprzyj wygodnie na łóżku. Kiedy staną się aktywne, możesz je położyć płasko na łóżku. Własny komfort jest dużo ważniejszą rzeczą w tych ćwiczeniach niż dokładne podążanie za instrukcjami.

   

   

 • Pre-stymulacja dłoni. Stymuluj w poprzek wszystkie palce szerokim ruchem szczotkowania, następnie ten sam ruch wzdłuż obu dłoni, potem całość obu dłoni dużym ruchem nabierania (jak było to przedstawione wcześniej) czując całość obu dłoni, nadgarstków i palców. Możesz pracować nad jedną dłonią jednocześnie lub na dwóch, dzieląc świadomość. Wstrzymaj stymulację, kiedy odczuwasz ruchy przemieszczania się energii, tj. ciężkość, mrowienie lub pulsowanie w dłoniach.

   

   

 • Podziel świadomość (opcjonalnie) i przeciągnij energię przez obie dłonie dużym ruchem nabierania. Kontynuuj ten ruch w górę całości obu ramion, aż do barków; i stamtąd przemieść energię na tył szyi. Tył szyi jest miejscem, gdzie będziesz łączył tą energię ze strumieniem energii wznoszonym przez kręgosłup, jako część pełnego obwodu wznoszenia energii ciała (przedstawionego dalej).

   

   

 • Jeżeli ta technika jest używana osobno, przemieść energię przez barki, w dół torsu i brzucha, a potem bezpośrednio do pod-brzusznego ośrodka magazynowania. Zrób to jednym, ciągłym ruchem nabierania świadomości.

   

   

 • Czuj przez chwilę energię wpływającą w twój ośrodek pod-brzuszny, potem przerzuć swoją świadomość z powrotem na dłonie, przygotowane do kolejnego ruchu wznoszenia energii przez ramiona.

   

   

 • Każdy ruch w górę powinien zabrać Ci od dwóch do trzech sekund. Na koniec przerzuć świadomość z powrotem na dłonie, gotowe do następnego ruchu.

   

Wznoszenie energii i oddychanie

Doszliśmy do części, w której zaczniemy wykorzystywać wszystko, co do tej pory się nauczyłeś. Zaczniemy wznosić i magazynować energię w swoim pod-brzusznym ośrodku magazynowania przez pełny obwód ciała. Pełny obwód ciała stymuluje całe ciało energetyczne, używając powyższych dwóch podstawowych technik wznoszenia energii.

Technika ta stopniowo zwiększa przepływ energii i poziom witalności, wywołując szeroki rozwój bioenergetyczny, zachodzący bezpiecznie i progresywnie.

Oddychanie wytwarza naturalny rytm wewnątrz ciała energetycznego: coś wpływa w ciebie, by potem wypłynąć. To wytwarza naturalny ruch w górę i w dół, do środka i na zewnątrz. Oddychanie połączone z technikami wznoszenia energii jest bardzo użyteczne, nadając ruchom wznoszenia energii naturalny rytm i wytwarzając regularne impulsy energii w ciele energetycznym. Dzięki oddychaniu, ruchy świadomości szybko zyskują własny moment, co sprawia, że stają się prostsze.

Ramiona i nogi

Jeżeli wykonujesz te ćwiczenia po raz pierwszy, to na początku należy się rozluźnić i zastymulować swoje stopy, nogi, dłonie i ramiona. Powtórz dwie, opisane wcześniej, sekcje podstaw wznoszenia energii w ramionach i nogach, aż będziesz odczuwać pewne ruchy energii. Jeżeli nic nie czujesz, to mimo wszystko przejdź do następnych ćwiczeń. Energia wciąż będzie wciągana do twojego ciała energetycznego i magazynowana, nawet jeśli nic nie czujesz. Ten proces także pomaga stymulować nieaktywne obszary do większej aktywności.

Pełne obwody magazynowania

Dwuczęściowy obwód magazynowania

Dwuczęściowy obwód magazynowania jest prostą procedurą stworzoną po to, aby można było przemieszczać energię ramion i nóg bezpośrednio do pod-brzusznego ośrodka magazynowania. Wkrótce wyrobisz sobie naturalny rytm sprawiający, że kontynuowanie tego ćwiczenia przez dłuższy czas stanie się łatwiejsze. Możesz dowolnie zmieniać pozycje swoich ramion i nóg. Obwód może być wykonywany w pozycji siedzącej, leżącej, stojącej, czy nawet podczas chodzenia i biegania. Najlepiej jest się go nauczyć, leżąc z ramionami szeroko rozstawionymi lub wyciągniętymi prosto nad głową. Ja lubię używać tego obiegu, kiedy wznoszę energię na świeżym powietrzu, np. obserwując wschód bądź zachód słońca. Zauważyłem, że w takich chwilach jest dostępna dużo większa ilości energii niż normalnie. Dotyczy to również innych zjawisk przyrody, chociaż ta obserwacja może być całkowicie subiektywna. Jeśli jestem sam, zazwyczaj staję z ramionami i nogami rozstawionymi szeroko, oczy mam zamknięte, czuję wiatr moimi dłońmi, potem ziemię pod stopami i wznoszę w siebie energię. Należy jednak uważać, gdyż przy wznoszeniu dużej ilości energii w tej pozycji, mogą wystąpić zawroty głowy, zwłaszcza przy zamkniętych oczach. Parę razy omal się nie przewróciłem, więc proszę o ostrożność.

   

 • Użyj podstawowych technik wznoszenia energii przez nogi i ramiona do poniższego obwodu.

   

    

  1. Przed wdechem skoncentruj świadomość na stopach.

    

    

  2. Podczas całego wdechu przenieś energię przez nogi i dalej do pod-brzusza.

    

    

  3. Kontynuuj przepływ energii do pod-brzusza aż do zakończenia wdechu.

    

    

  4. Kiedy wdech zostanie zakończony przerzuć świadomość natychmiast do dłoni.

    

    

  5. Wraz z rozpoczęciem wydechu zacznij przemieszczać energię przez ramiona, w dół klatki piersiowej, do pod-brzusza.

    

    

  6. Kontynuuj przepływ energii do pod-brzusza aż do zakończenia wydechu.

    

    

  7. Na końcu wydechu przerzuć świadomość z powrotem do stop.

    

    

  8. Powtarzaj punkty 1 - 7 w naturalnym i relaksującym rytmie.

    

    

  9. Wdech i wydech może być zamieniony w powyższej sekwencji, jeżeli wydaje ci się to łatwiejsze.

    

    

  10. Jeżeli nie możesz podzielić świadomości pracuj naprzemiennie nad jedną kończyną (lewa noga, prawa noga, lewe ramie, prawe ramie).

    

Pełny obwód magazynowania

Pełny obwód magazynowania jest końcowym rezultatem tego, czego się do tej pory tutaj nauczyłeś. Łączy świadome wznoszenie energii z oddychaniem, tak jak w poprzednich technikach, ale pokrywa całe ciało nieprzerwanym przepływem energii (nie ma dwóch oddzielnych przepływów). To stymuluje większość kanałów, ścieżek i ośrodków energetycznych w całym ciele energetycznym oraz delikatnie i bezpiecznie stymuluje wszystkie podstawowe ośrodki energii, a także ich połączenia w kręgosłupie i mózgu. Pełny obwód ciała jest fundamentalnym energetycznym narzędziem rozwojowym. Niezależnie od tego, która część ciała energetycznego jest rozwijana i w jakim celu, aby wesprzeć i dostarczać mocy naszym działaniom będzie wymagany rozwój kanałów całego ciała energetycznego.

Pełny obwód ciała powinien być wykonywany, jeżeli to możliwe, przez minimum piętnaście minut dziennie, aby zyskać zauważalne, trwałe korzyści. Trzydzieści minut lub więcej jest jeszcze bardziej korzystne. Jeżeli jest to wygodniejsze, ćwiczenie to może być podzielone na wiele krótszych sesji. Nawet dziesięciosekundowa sesja jest wartościowa. Można wykorzystać czas oczekiwania i podróżowania, jako że pełny obwód ciała może być wykonywany wszędzie, w każdej chwili i w każdej pozycji. NIE MA żadnych limitów na czas wykonywania tego ćwiczenia, a im częściej, tym lepiej, zważając jedynie na podane w podręczniku ostrzeżenia. Z odrobiną praktyki pełny obwód ciała stanie się właściwie automatyczny. Może być połączony z innymi rodzajami medytacji i pracy z transem. Spróbuj uczynić to częścią swojego codziennego życia i wznosić energię tak często, jak to tylko możliwe. Jeżeli wznosisz niewielką ilość energii, nawet poświęcając na to jeden lub dwa oddechy za każdym razem, gdy pomyślisz o energii, wznoszenie energii powoli stanie się odruchowe.

Jeżeli wykonujesz pełny obwód ciała kilka minut przed zaśnięciem, dodatkowa wzniesiona energia zwiększy barwność i siłę snów (również świadomych). Może także spowodować częstsze spontaniczne OBE (Out of Body Experience - wyjście z ciała) i sprawi, że będą one łatwiejsze do zapamiętania. Dodatkowo, dzięki tej technice, wznoszona energia wzmacnia wszystkie subtelne ciała, również te senne.

Ruchy świadomości używane w pełnym obwodzie ciała mogą być całkiem szerokie, nie tylko zawężone do kręgosłupa. Kiedy energia jest wznoszona przez plecy, pozwól ruchowi świadomości rozszerzyć się. Skup świadomość na szczycie głowy, na moment rozpoczęcia ruchu w dół, po przedniej części ciała. Następnie, schodząc w dół, pozwól znowu ruchowi świadomości się rozszerzyć, a następnie zawęź, gdy energię wprowadzasz do pod-brzusza.

Używaj powolnego, umiarkowanie głębokiego, naturalnego oddychania i trzymaj świadomość ściśle w swoim ciele przez cały czas. Stymuluj stopy i dłonie i poodbijaj świadomość przez całe swoje ciało kilka razy zanim zaczniesz (jeżeli czujesz, że jest to ci potrzebne). Pełny obwód ciała może być wykonywany w każdej pozycji, ale najlepiej jest się go uczyć leżąc na plecach z ramionami odpoczywającymi wygodnie po bokach. Cała stymulacja przygotowująca może być pominięta, jeżeli wykonujesz wiele krótkich sesji w ciągu dnia.

   

 1. Przed wdechem, skoncentruj świadomość na stopach.

   

   

 2. Podczas całego wdechu, wznoś energię przez nogi, biodra, kręgosłup, do karku i do szczytu głowy.

   

   

 3. Wstrzymaj świadomość na czubku głowy i poczuj energię napływającą i zbierającą się w ośrodku korony, dopóki nie skończysz wdechu. Zauważ, że ośrodek korony jest raczej duży i pokrywa całą górę głowy, powyżej linii włosów.

   

   

 4. Kiedy zaczyna się wydech, przenieś świadomość w dół po twarzy, do ust, w dół gardła, na powierzchnię klatki piersiowej, potem w dół nad żołądkiem, wprowadzając energię głęboko do pod-brzusza przez cały czas trwania wydechu.

   

   

 5. Na końcu wydechu, przerzuć świadomość z powrotem do stóp, przygotowaną do następnego wdechu.

   

   

 6. Powtarzaj powyższy proces w naturalnym rytmie.

   

   

 • Wdech i wydech może być zamieniony.

   

   

 • Jeżeli podzielenie świadomości sprawia ci trudność, tak jak wcześniej, zmieniaj ramiona i nogi, przeciągając energię w górę jednej strony ciała jednocześnie. Na przykład podczas wdechu najpierw przeciągnij energię w górę lewej nogi i lewego ramienia do czubka głowy, potem w dół torsu podczas wydechu. Następnie przeciągnij energię w górę prawej nogi i prawego ramienia podczas wdechu, potem w dół torsu podczas wydechu. Zmieniaj strony z każdym oddechem.

   

Włączenie ramion do pełnego obiegu ciała

Kiedy już oswoisz się z powyższym pełnym obwodem ciała, spróbuj do przepływu energii włączyć także ramiona. To zwiększa ogólny przepływ energii, a także umożliwia pobranie innego rodzaju energii przez twoje dłonie. Włączanie ramion w obieg powinno być traktowane jako opcjonalne i może być pominięte, jeżeli masz z tym trudności lub jeżeli dodatek ten sprawia, iż cały proces staje się zbyt skomplikowany. Dużo ważniejsze jest posiadanie już wypracowanego własnego pełnego obwodu ciała, który jest prosty w używaniu niż dosłowne trzymanie się każdego kroku w opisanych technikach.

 

 • W trakcie wcześniej opisanego pełnego obwodu ciała, kiedy świadomość idąc w górę dochodzi do miejsca, gdzie leżą dłonie, włącz również dłonie i ramiona do wznoszenia energii. Od tego miejsca wznoś energię przez ramiona w jednej linii z przepływem reszty energii, za pomocą jednego płynnego, pokrywającego całe ciało ruchu w górę. Poczuj energię swoich ramion łączącą się z przepływem energii kręgosłupa na karku; lub po prostu czuj wspólne wznoszenie energii oraz łączenie się jej. To nie musi być dokładne. Płynnie kontynuuj ruch świadomości w górę, aż do ośrodka korony. Od tego miejsca kontynuuj pełny obwód ciała tak, jak poprzednio. Jedyną zmianą jest dodanie energii ramion do przepływu z każdym ruchem do góry przy wdechu, a reszta techniki pozostaje bez zmian.

 

Ciągły ruch świadomości przez ciało używany przy pełnym obwodzie nie musi przebiegać po dokładnie wyznaczonym torze. Nie ma znaczenia, jeżeli zboczy trochę w tę lub inną stronę albo jeżeli rozszerzy się lub zawęzi. Tak długo, jak odczuwasz ruch wznoszenia energii z grubsza podążając z procedurą podaną powyżej, będzie to miało dobry ogólny efekt na twoim ciele energetycznym.

Jeżeli pełny obieg ciała z pewnych powodów ci nie odpowiada lub jest dla ciebie zbyt trudny, proszę trzymaj się po prostu dwuczęściowego obwodu magazynowania podanego wcześniej. Jest on dużo prostszy i łatwiejszy do wykonania, a przynosi te same ogólne rezultaty, tj. powoduje rozwój całego ciała energetycznego. Ważniejsze jest, aby praktykować któryś z rodzajów obwodu energetycznego, który na ciebie działa, niż dokładnie podążać za moimi wskazówkami.

Bezpośrednie wznoszenie energii do pod-brzusza

Kiedy twoje ciało staje się bardziej wrażliwe na energię, powiedzmy po praktykowaniu wznoszenia energii przez kilka tygodni, zauważysz, że stajesz się bardziej świadomym wielu innych rodzajów subtelnych energii. Staniesz się także bardziej świadomym swojego pod-brzusznego ośrodka magazynowania. Gdy to zaobserwujesz, będziesz w stanie przeciągać energię bezpośrednio w ten ośrodek poprzez ramiona i nogi w tym samym czasie. Najlepiej jest zacząć z samymi nogami, wciągając energię przez obie nogi jednocześnie. To samo można zrobić z samymi ramionami, wciągając przez nie energię do pod-brzusza. Po chwili pracy z tymi technikami możesz spróbować je połączyć i wciągać energię przez wszystkie kończyny jednocześnie.

Ta technika jest bardzo elastyczna i może być wykonywana gdziekolwiek w dowolnym czasie, aby wykorzystywać wysoce energetyczne obszary i sytuacje. Ale nie powinno to być używane jako metoda wznoszenia energii, gdyż nie pokrywa całego ciała energetycznego. Metodę tą możesz traktować jako alternatywną.

Nogi:
Pre-stymuluj i poodbijaj stopy i nogi (jeżeli potrzeba). Skup świadomość w pod-brzuszu. Utrzymując ten punkt, rozszerz swoją świadomość na obie stopy i nogi. Poczuj swoje nogi połączone z pod-brzusznym ośrodkiem, wyobraź to sobie jako odwróconą literę V, gdzie jej szczyt dotyka pod-brzusza. Poczuj zasysającą próżnię w ośrodku pod-brzusznym. Poczuj energię przepływającą i będącą wciąganą w górę przez całość obu stóp i nóg. Nie szczotkuj ani nie nabieraj swojej świadomości przez swoje nogi, tylko poczuj energię przepływającą przez nie, tak jak wodę płynącą pod ciśnieniem, nieprzerwanym strumieniem. Poczuj energię/wodę wpływającą głęboko w twoje pod-brzusze i tam magazynowaną.

Ramiona:
Pre-stymuluj i poodbijaj dłonie i ramiona (jeżeli potrzeba). Skup świadomość w pod-brzuszu. Utrzymując ten punkt, rozszerz swoją świadomość na obie dłonie i ramiona. Jeżeli twoje ramiona spoczywają po bokach, poczuj je, jakby były połączone z pod-brzuszem w taki sposób, aby utworzyć wielką literę M. Jeżeli ramiona są uniesione nad głową lub w innej pozycji, wyobraź sobie inną literę, np. V lub T. Poczuj zasysającą próżnię w ośrodku pod-brzusznym. Poczuj energię przepływającą i będącą wciąganą przez całość obu dłoni i ramion. Nie szczotkuj ani nie nabieraj swojej świadomości przez swoje ramiona, tylko poczuj energię przepływającą przez nie. Poczuj tę energię przepływającą przez oba ramiona do barków, a potem poczuj każdy z tych strumieni przepływający w dół po torsie, zanim wpłynie w pod-brzusze. Poczuj energię przepływającą do pod-brzusza i tam magazynowaną.

Ramiona i nogi razem
Pre-stymuluj kończyny (jeżeli potrzeba). Tak jak powyżej, skup silnie świadomość w ośrodku pod-brzusza. Utrzymując ten punkt, rozszerz swoją świadomość na oba ramiona i nogi równocześnie. Wytwórz uczucie pustki w swoim pod-brzuszu, uczucie wciągania i ssania, przeciągając energię przez oba ramiona i obie nogi w tym samym czasie. Poczuj energię przepływającą w twoje pod-brzusze i tam magazynowaną.

Wszystkie powyższe działania wytwarzają silne zapotrzebowanie na energię w pod-brzuszu. W odpowiedzi na to, energia będzie wciągana w ciało przez dłonie i stopy. Powtarzam, to nie powinno być używane jako zamiana pełnego obwodu ciała, ale może być bardzo użyteczne w pewnych okolicznościach.

Kiedy twój środek świadomości jest głęboko w pod-brzuszu i sięga do wszystkich kończyn, kiedy czujesz, jak twoje pod-brzusze zasysa w siebie energię ze wszystkich kierunków w jednym momencie, możesz wymawiać kilka razy, po cichu, powoli i głęboko "jestem energią..... jestem energią.....". To może pomóc ciału energetycznemu reagować na akcję pod-brzusznego zasysania energii.

Przepływ energii i wysiłek

Jak już było mówione, stan głębokiego fizycznego relaksu i/lub transu nie jest w zasadzie potrzebny dla systemu NEW. Tak więc wysiłek związany z działaniami świadomości nie przerywa żadnego delikatnego stanu mentalnego. Kiedy już twoje ciało stanie się bardziej wrażliwe na energię, większy wysiłek można włożyć w ruchy wznoszenia energii (jeżeli jest taka potrzeba). Ilość energii, którą można wznieść jest bezpośrednio związana z ilością woli wkładaną do działania świadomości. To jest szczególnie przydatne, gdy istnieją pewne niskie uwarunkowania energetyczne, np. gdy wymagany jest większy przepływ energii oraz dla oczyszczania opornych, nie reagujących i zablokowanych obszarów brutalną siłą świadomości.

Jednakże dla normalnego wznoszenia energii i rozwoju, bardzo wskazane jest używanie jedynie normalnego poziomu siły świadomości. To jest nie tylko łatwiejsze, ale także dużo bardziej naturalne, a rezultatem będzie jeszcze lepszy rozwój ciała energetycznego jako całości. Jeżeli przez dłuższy czas używasz zbyt dużego wysiłku świadomości, spowoduje to zbyt gwałtowną ekspansję i wzrost w delikatnych systemach bioenergetycznych ciała energetycznego. To sprawi, że rozwijające się struktury energetyczne będą zbyt słabe i delikatne, aby można je było praktycznie wykorzystać. Siłowy rozwój poprzez zwiększony wysiłek rozwija duże, ale delikatne i niestabilne ścieżki energetyczne, które będą szybko powracać do swoich poprzednich oryginalnych stanów, a nawet często będą jeszcze mniejsze niż wcześniej, jeżeli nie są łagodnie powiększane podczas ich rozwoju.

Używaj zwiększonego wysiłku do oczyszczania blokad i do wzmacniania słabych uwarunkowań energetycznych, ale nigdy do ogólnego wznoszenia energii i w długoterminowym rozwoju. Jeżeli przepływ energii do pod-brzusznego ośrodka magazynowania nie będzie się równał energii zużytej na jej wzniesienie, możesz odczuwać tymczasowe wyczerpanie energetyczne. Ten efekt uboczny jest często spotykany podczas wczesnych etapów rozwoju ciała energetycznego, kiedy blokady są oczyszczane.

Proszę pamiętać o tym, że kiedy blokada jest oczyszczona, może powodować wysokie zużycie energii, znacznie przekraczające ilość energii dostępnej lub zmagazynowanej w tym czasie. Rezultatem tego może być zmęczenie i tymczasowe wyczerpanie fizyczne, pojawiające się bez wyraźnego powodu. Często, więcej energii jest zużywanej na oczyszczanie i naprawę blokad niż może być wzniesione i zmagazynowane, co owocuje tymczasowym deficytem energetycznym. To również może powodować zauważalne przemieszczenia energii przez jakiś czas po zaprzestaniu ruchów wznoszenia energii. Energia będzie czasem konsekwentnie kontynuować przepływ do wyczerpanych miejsc z powodu istniejących tam stałych potrzeb energetycznych. Blokady mogą też oczyszczać się samoistnie, spontanicznie, co jest rezultatem wcześniejszego rozwoju energetycznego, bez widocznej przyczyny. Z tego powodu możesz odczuwać ruchy przemieszczania energii poza sesjami rozwojowymi, na przykład w środku nocy lub podczas dnia, bez widocznej przyczyny. To jest jednak bardzo dobry znak, który pokazuje, że twoje ciało energetyczne dobrze reaguje na całość procesu rozwoju.

 

                     

AstralDynamics - www.new-ad.pl