www.astraldynamics.pl - portal - forum
piątek, 22 stycznia 2021
» Strona główna   » Działy   » Odsyłacze   » Do pobrania   » Czat   » Szukaj  
Newsletter

E-mail:

Losowy cytat:

Dla pasażerów spadającego samolotu nie ma znaczenia, w której klasie siedzą.

» Dariusz KlimczakNie wstrzymuj oddechu!
Jesteś w: Działy » Medytacja

Nie wstrzymuj oddechu!

Barry Sultanoff, M.D. Luise Light, Ed.D.

tłumaczyła INDYGO

Jest w nas cicha muzyka, dźwięk, do którego możemy się dostroić w każdym momencie, bez względu na to gdzie jesteśmy. To cichy głos naszego oddechu. Dostrojenie się do oddechu jest jak nastawienie radia na program spokoju emitowany całą dobę, nadający wiadomość: "Wróć do domu!" . Wróć do domu, do własnego ja, do miejsca, którego nie da się oddać słowami, gdzie jedyne co słychać, to łagodny rytm własnego oddechu. Wdech i wydech to kołysanka, która kołysze Cię od momentu narodzin. Przypływy i odpływy twojego oddechu to twój prywatny ocean z falami uderzającymi o twoją osobistą plażę. Wybierz się tam na wakacje teraz. Zatrzymaj się i posłuchaj. Rytm twojego oddechu jest jak glos Matki wołający cię do domu.

Kiedy przestałeś oddychać pełna piersią? Kiedy zacząłeś wstrzymywać oddech, napinać mięśnie klatki piersiowej i tamować przepływ powietrza? Czy było to wtedy, kiedy przestałeś ufać światu, niepewny ludzi i motywów, które nimi kierują? Może doświadczyłeś lęku - sytuacji zagrożenia życia, nagłego szoku, przemocy lub porzucenia, czyli tego, co mogło spowodować ten skurcz? Dobrze jest wyobrazić sobie, że obejmujesz swój oddech jakby był on małym przestraszonym dzieckiem, które potrzebuje oparcia i pomocy. Wiedz, że teraz można bezpiecznie rozluźnić się i poddać naturalnemu rytmowi oddechu.

Jednym ze sposobów uspokojenia oddechu bez wstrzymywania go, jest położenie lewej dłoni na mostku a prawej na brzuchu. Poczuj jak twój oddech uspokaja się i spowalania, oraz jak wypełnia cię w tym momencie poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Możesz oddychać głębiej i wiesz, że nie ma się czego bać.

Kiedy oddychasz, wprowadzasz życiodajny tlen do płuc, skąd jest on rozprowadzany po całym ciele w krwi poprzez system rożnych "dróg", od "autostrad" nazywanych tętnicami, przez "ulice" czyli żyły, aż po malutkie dróżki tj. naczynia włosowate. Tlen podróżujący tymi drogami przynosi twojemu ciału życie.

Używając wyobraźni można zwiększyć wydajność systemu transportującego tlen i tym samym znacznie podnieść swoją witalność.

Skupiając uwagę w określony sposób można zoptymalizować dostarczanie tlenu do komórek - w ten sposób wzmacniając poczucie spokoju, dobrego samopoczucia i równowagi fizycznej. Jak? Po prostu wyobrażając sobie, że płuca znajdują się w brzuchu, tuż za pępkiem. To oczywiście w sensie dosłownym nie jest prawda, ale jeśli założymy, że tak jest, to automatycznie będziemy oddychać głębiej i pełniej.

Spróbuj teraz. Wyobraź sobie, ze płuca znajdują się w brzuchu, to dobre miejsce dla nich, umiejscowione są tuż za pępkiem, gdzie maja mnóstwo miejsca na rozszerzanie się. Skoncentruj się na płucach w brzuchu , upewnij się ze nimi oddychasz . Poczuj jak powietrze wędruje stamtąd wszędzie, przenosząc życiodajny energetyczny tlen do wszystkich komórek i dociera wszędzie tam gdzie jest potrzebny !

Oddychanie brzuszne to bardzo pomocna technika, wszyscy oddychamy od momentu narodzin, przestajemy dopiero wtedy, kiedy umieramy. W międzyczasie z każdym kolejnym oddechem otwiera się przed nami bezmiar możliwosci.ˆˆˆ góra


Copyright © 2001-2013 Portal AstralDynamics, Wszelkie prawa zastrzeżone
Uwaga: Redakcja AD nie ponosi odpowiedzialności za opinie użytkowników przedstawione na forum.
Mapa strony, Ostatnio szukane, Powered by Vegan CMS, Pozycjonowanie stron, Design by halley
Liczba osób na czacie: - Wejdź na czat