www.astraldynamics.pl - portal - forum
czwartek, 25 lutego 2021
» Strona główna   » Działy   » Odsyłacze   » Do pobrania   » Czat   » Szukaj  
Newsletter

E-mail:





Losowy cytat:

Każdy na Ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.

» Jerzy Andrzejewski



1-Tydzień pierwszy
Jesteś w: Działy » Rozwój duchowy » Kurs zaginaczy łyżeczek

Tydzień Pierwszy

"Nie próbuj zagiąć łyżeczki, ponieważ to jest niemożliwe.
Po prostu zrozum prawdę, że nie ma żadnej łyżeczki".

(Z filmu " Matrix")

Ważne jest, byś określił, dlaczego bierzesz udział w tym kursie. Czy robisz to, ponieważ chcesz czynić cuda? Czy chcesz czuć się potężniejszy, niż kiedykolwiek pozwoliłeś sobie na to w przeszłości? Jeśli te pomysły choćby odrobinę są podobne do powodów, dla których czytasz to właśnie teraz, to najlepiej byłoby abyś przestał. Wyłącz komputer i znajdź sobie inne zajęcie. Jeśli taki jest twój cel, nie osiągniesz go. Jednakże, jeśli czytasz to, ponieważ zdecydowałeś się, że jesteś na tej planecie, by być "Narzędziem Pokoju" i uzdrowić świat przez uzdrawianie swojego własnego umysłu, wtedy proszę czytaj dalej. Jeśli otworzysz swoje serce i umysł na cztery proste lekcje i poświęcisz się tej misji, to uda ci się. Gwarantuję!

Jest w tym paradoks: jeśli poszukujesz wyższych ideałów, by kochać i rozumieć, że już jesteś całością i jesteś oświecony, to cuda na pewno się pojawią i będziesz miał więcej mocy, niż kiedykolwiek pozwoliłeś sobie na to w przeszłości. To nie jest cel, ale skutki wyższego celu. Jesteś tu po to, by uczyć się korzystać z siły, którą nazywamy MIŁOŚCIĄ. Jest to na tyle proste, na ile proste jest nauczenie się starożytnej techniki znanej mistykom wielu duchowych ścieżek od tysięcy lat. Teraz twoja kolej, by nauczyć się jej, a następnie wykorzystać w swoim życiu.

Czy jesteś gotów opuścić klatkę?

Kazano wierzyć ci w pewne prawa, które składają się na twoje doświadczanie świata. Prawa te definiują klatkę, w której żyjesz. Ściany tej klatki ograniczają cię i określają, kim jesteś i kim możesz się stać. "Ty" jest tym, co żyje w klatce, podczas gdy "Tym Nie Jestem" żyje poza klatką. Tak narodziło się ego, pojęcie oddzielenia i cały system myślowy, którego używasz, by istnieć w świecie.

Celem kursu jest zburzenie ścian klatki, tak byś szerzej mógł przekonać się, kim jesteś. Ostatecznym celem nie jest nauczenie się jak zaginać łyżeczki siłą umysłu, ale poznanie narzędzi, które pomogą ci nagiąć cały świat, w tym także twoje życie w stronę pokoju. Większość ludzi wierzy, że ani jedno, ani drugie nie jest możliwe. Twierdzą, że to niemożliwe, by działać energią umysłu na świat fizyczny w taki sposób, tak samo jak niemożliwe jest, by stworzyć świat pełen pokoju pośrodku takiego chaosu i konfliktu. Ale co jeśli te dwie rzeczy są ze sobą powiązane i rozwianie jednej iluzji automatycznie powoduje zniknięcie drugiej?

Kurs Cudów mówi, że w przypadku cudów nie obowiązuje skala trudności. Innymi słowy, wielkie cuda działają na tych samych zasadach, co małe. Naucz się techniki, która pozwala na dokonywanie jednych, to innych też będziesz mógł dokonywać. Jezus powiedział, że gdybyśmy mieli tyle wiary co ziarenko gorczycy, moglibyśmy góry przenosić. To wielki cud. Powiedział również, że moglibyśmy dokonywać jeszcze większych rzeczy niż on. Czy myślicie, że właśnie to miał na myśli, czy mówił w przenośni? Twoja odpowiedź na to pytanie będzie miała wpływ na to, jak otwarty będziesz, by osiągnąć cel kursu. Czy umiesz przyzwolić na cuda w swoim życiu?

Przyzwalanie jako przeciwieństwo Tworzenia

Zwróćcie uwagę, że używam raczej wyrażenia "przyzwolić na cuda" niż "czynić cuda". Wokół was jest teraz cudowna energia. Nie musicie nic robić, wystarczy, że pozwolicie jej, by wpłynęła w wasze życie. Przeważająca część z nas spędza większość czasu na blokowaniu przepływu tego światła i jesteśmy ślepi na to, co zawsze było nasze. To jest moment, w którym zdecydowaliście się na otwarcie swych serc i no to, by działać cuda. To jest powód, dla którego jesteście na tej planecie.

Oto, co powinieneś umieć po zakończeniu tego czterotygodniowego kursu:

  1. Biegle opanować początkowe stadia wyginania metalu siłą umysłu.
  2. Nauczyć się lepiej pracować z energią, po to by wywołać cudowne zmiany w swoim życiu.
  3. Zastosować tę samą technikę, by nagiąć świat w stronę pokoju.

Otwierając swe serce na informacje zawarte w tym kursie, zrobiłeś pierwszy krok, by stać się Wojownikiem Duchowym. Świat potrzebuje dziś wojowników pokoju. Wojownik to ktoś, kto tak bardzo poświęcił się czemuś, że gotów jest poświęcić całą swą energię, a nawet życie, by to osiągnąć. Właśnie na to musicie być gotowi. Poczujecie się spełnieni w sposób, którego nawet nie jesteście w stanie sobie wyobrazić. W istocie w tym kursie nie chodzi o to, by zaginać łyżeczki, ale by zrozumieć, dlaczego urodziliśmy się.

Kiedy już przyjmiecie na siebie tę rolę, będziecie zapraszani do uczestnictwa w specjalnych misjach. W misjach tych wykorzystacie do uleczenia całej planety to, czego nauczycie się na tym kursie. Będziemy pracować razem, by to osiągnąć. Celem jest zastosowanie tej techniki poprzez wspólne czuwanie (modlitwy) na rzecz pokoju, po to by wywołać głębokie zmiany w świadomości naszej oraz całej ludzkości.

Mówiąc prosto, jesteśmy tu, by uleczyć świat. Czy jesteś gotów, by przyjąć tak ważną misję?

Wiara i Pewność

Zostało już wcześniej powiedziane, że jeśli w coś nie wierzysz, nie możesz tego doświadczyć. Istnieją różne kursy, które mają na celu pogłębić twoją wiarę w coś, np. w możliwość zagięcia metalu siła umysłu, a następnie wykorzystanie energii tej wiary do urzeczywistnienia tego. Ważne jest, byś zrozumiał coś już od samego początku: Ten kurs nie jest po to, byś "Uwierzył" w cokolwiek. Jest po to, by pogłębić twoją "Pewność", że masz już wszystko, czego potrzebujesz, by czynić cuda. Jesteś tu po to, by WIEDZIEĆ, a nie wierzyć. To jest źródło energii, której będziemy używać, by nagiąć świat ku pokojowi.

Kiedy w coś wierzysz, używasz do tego umysłu. To działanie myśli, a nie ducha. Kiedy wiesz, że coś jest prawdziwe, to jest działanie duszy. Zgadnij, które z nich jest potężniejsze. Twoja dusza jest nieśmiertelna i do tego posiada cała wiedzę duchową, którą kiedykolwiek posiadłeś. Co więcej, ma dostęp do całej wiedzy we Wszechświecie. Twój umysł i moc, którą może dysponować, są potężne, ale ograniczone. Jeśli chcemy uleczyć świat, to musisz WIEDZIEĆ, że to możliwe. Lub jeszcze lepiej (i o to chodzi w tym kursie), musisz być pewien, że świat już został uleczony.

Zanim skończysz ten czterotygodniowy kurs, będziesz Pewien, że możesz zagiąć metal energią swojego serca, kierowaną przez umysł. Co więcej, dzięki tej Pewności, będziesz WIEDZIAŁ, że możesz nagiąć cały świat ku pokojowi i współczuciu.

Kurs

Cotygodniowa lekcja Kursu Zaginaczy Łyżeczek będzie miała na celu trzy rzeczy. Po pierwsze - dostarczyć podstaw filozoficznych, potrzebnych ci do zrozumienia, dlaczego to jest ważne; po drugie zaproponować ćwiczenia i medytacje służące otwarciu czakr w ciele i umyśle, potrzebnych do tego, by zaginać metal bez użycia siły fizycznej; i po trzecie - zasugerować sposoby, by odwdzięczyć się światu, by energia płynęła nieustannie. Będziemy je nazywać "Ćwiczeniami w Ofiarowaniu" (Giving Exercises). Po trzeciej lekcji powinniście być w stanie zagiąć siłą umysłu niewielką łyżeczkę (co zwykle jest łatwiejsze od zaginania widelca). Zalecane jest przerabianie jednej lekcji tygodniowo, ponieważ każda z nich wymaga praktyki. Do Ciebie zależy decyzja, czy poświęcisz na jedną lekcję więcej niż tydzień.

Zacznijmy pierwszą lekcję.

Filozofia:

Jak już wiesz, celem tego kursu jest, byś nauczył się starożytnej techniki, która pozwoli ci dokonywać tego, co niektórzy nazywają cudami, a następnie wykorzystać tę technikę do uleczenia planety. Odkąd Uri Geller stał się sławny na całym świecie w latach 70-tych, miliony ludzi fascynowały się ideą zaginania metalu za pomocą umysłu. Dlatego też właśnie to wybraliśmy, by pokazać, co większość ludzi może osiągnąć przy odrobienie cierpliwości i praktyki. Energię tę można wykorzystać na wiele innych sposobów, ale zaginanie łyżeczek jest wystarczająco spektakularne, by pozwolić nam przejść na następny poziom. Innymi słowy, jeśli będziecie potrafili to zrobić (a tak się stanie), to będziecie bardzo podekscytowani, a podekscytowanie to przyda się, gdy zastosujecie tę energię w znacznie ważniejszych celach.

Kiedy uda ci się zagiąć łyżeczkę siłą umysłu, zrozumiesz, że nie jesteś ograniczony prawami fizycznego Wszechświata, w które dotychczas wierzyłeś. Zrozumiesz, że wszystko jest wyborem. Sam wybrałeś, by wierzyć w te prawa, i możesz dokonać wyboru, by je przekroczyć. Właśnie to świat nazywa czynieniem cudów.

Do tej pory tylko wierzyłeś, że takie rzeczy są możliwe. Teraz musisz dokonać zmiany i WIEDZIEĆ, że to prawda. Kiedy będziesz PEWIEN, że cuda są naturalne, zaczniesz doświadczać ich codziennie, być może w każdej chwili.

Celem nie jest wygięcie łyżeczki za pomocą umysłu, ale za pomocą energii serca kierowanej przez umysł. To jest połączenie, którego szukamy. To starożytna technika wykorzystująca Przepływ Boskiej Energii do stworzenia harmonii. Niestety, większość tekstów mówiących o tym procesie została zniszczona około roku 300 n.e., kiedy kościół katolicki próbował ustanowić kanon biblijny kosztem każdej informacji pisanej, która nie pasowała do wybranych pism. Księgi zawierające te informacje zostały zniszczone i spalone, tylko kilka starannie ukrytych zbiorów zostało odkrytych w połowie XX w., najważniejsze z nich są rękopisy z Qumran oraz Biblioteka Nag Hamadi. (Więcej informacji na ten temat w książkach Gregga Bradena "The Isaiah Effect" oraz "Walkng Between the Worlds".) Teksty te opisują "Uczucie, że modlitwa została już wysłuchana". Zamiast prosić, by coś się stało, zalecają one, by wywołać uczucie, że to już się stało, i w ten sposób przyciągnąć energię spełnienia, a nie braku.

Chciałbym powtórzyć. WYWOŁAĆ UCZUCIE, ŻE MODLITWA JUŻ ZOSTAŁA WYSŁUCHANA! To jest klucz do stwarzania zarówno w naszym świecie, jak i następnym.

Większość z nas zostało nauczonych, by modlić się o to, czego pragniemy, lub o to, czego myślimy, że nie mamy. Nie rozumiemy jednak, że istnieją pewne Prawa Uniwersalne, które działają, nawet jeśli ich świadomie nie rozumiemy i jeśli postępujemy w zgodzie z tymi prawami, wtedy Wszechświat nas wspiera, a nie działa przeciw nam. Jedno z tych praw głosi, że "Energia podąża za uwagą". Oto, co to znaczy: Twój głębszy umysł nie rozumie szczegółów tego, o co się modlisz. Po prostu podąża wyznaczoną przez ciebie ścieżką energii i czasem daje ci to, czego nie chciałeś, ponieważ myśli, że o to prosiłeś. Innymi słowy, kiedy modlisz się o coś, lub po to, by coś otrzymać, np. pokój, to tkwi za tym myśl, że jeszcze go nie ma w twoim życiu bądź na świecie. Głębszy umysł słyszy "nie tam" i wzmacnia to. Starożytna technika modlitewna mówi nam, by nie prosić o to, czego pragniemy, ale by czuć, że już to mamy... by stać się tym, o co prosimy. Nie proś o pokój... stań się pokojem.

W mojej pierwszej książce "Emissary of Light" nauczyłem się czegoś bardzo podobnego od kogoś, kogo nazywałem po prostu nauczycielem. Powiedział on:

"Trwały pokój nigdy nie zapanuje na świecie, który uważa, ze ma wybór pomiędzy pokojem a wojną. Jedyny wybór, jakiego kiedykolwiek dokonujecie, to wybór pomiędzy prawdą a iluzją. Kiedy wybieracie prawdę odkrywacie, że pokój istnieje zawsze, niezależnie od waszej świadomości jego istnienia. Kiedy wybieracie iluzję, to tak jakbyście zamykali oczy na to, co macie tuż przed sobą. To właśnie oznacza przebudzenie się ze snu o oddzieleniu. To jak otwarcie oczu. Rzeczywistość nigdy nie poddała się snom. Pozostała niezmieniona, pozostała całością, podczas gdy wy wymyśliliście swój własny świat, gdzie nienawiść i lęk były ważne".

Jeśli CZUJESZ, że pokój, lub cokolwiek innego, czego pragniesz, jest już obecne i zachowujesz się, jakby to było prawdą, to tworzysz pole energetyczne, które dosłownie wciąga tę rzecz w twoje życie. Twoje uczucia to lokomotywa, ale coś musi nią kierować w stronę celu. To zadanie twojego umysłu. Dlatego właśnie nie będziesz uczyć się, jak zagiąć łyżeczkę za pomocą umysłu, lecz za pomocą energii uczuć kierowaną umysłem. Twój umysł skupia energię, ale pochodzi ona z twego serca.

W końcu będziesz czuł, jakby łyżeczka już była zagięta.

Dzieci Indygo mówią nam, że akceptacja miłości wzmacnia ich zdolności. Nie przywiązują wagi do zdolności parapsychicznych, ale do siły miłości, która tkwi u podstawy wszystkiego. Jeśli zrobisz to samo, cuda będą pojawiały się w twoim życiu bez wysiłku.

Tak więc...

Nasza nauka zaginania łyżeczek siłą umysłu zaczyna się od poczucia, że nie tylko możemy to zrobić, ale że wciąż to robimy. Może nie dokonujesz jakichś wyjątkowo spektakularnych cudów, ale jak już powiedzieliśmy wcześniej, technika jest ta sama. W życiu każdego z nas są takie dni, kiedy wydaje się, że wszystko dzieje się idealnie, a drobne cuda dzieją się wokół nas. Jest tak, ponieważ uaktywniłeś, być może nieświadomie, to miejsce w sobie, które rozumie tę technikę i wykorzystałeś je, by przyciągnąć cuda. Po prostu sam nie zdawałeś sobie sprawy z tego, co robiłeś. Teraz musimy jedynie skupić tę energię i skierować ją ku temu, czego pragniemy w życiu.

Wiedz, że już używasz tej energii. Nie chodzi o to, być wierzył w to umysłem, ale byś CZUŁ to w sercu. To pierwszy krok ku wykorzystaniu tego do ważnego zadania uleczenia świata.

Ćwiczenia:

W ciągu następnych kilku tygodni zamierzamy podzielić się z wami serią ćwiczeń, których zadaniem będzie otwarcie centrów energetycznych, dzięki którym zagniemy metal sercem i umysłem. To jest jednak tylko jeden aspekt kursu. Otwarcie czakr to zaledwie pierwszy krok. Bez pracy na głębszych poziomach świadomości nic się nie stanie. Kiedy już się otworzymy, możemy wykorzystać kluczowy element: potęgę miłości.

Większość z was wie, że w całym ciele znajdują się setki, jeśli nie tysiące punktów na meridianach, które regulują przepływ energii. Kiedy są otwarte, energia życiowa przepływa swobodnie. Kiedy są zablokowane... energia stoi w miejscu. Naszym celem jest odblokowanie meridianów, których potrzebujemy, by zagiąć coś lub przesunąć bez użycia siły fizycznej, lub tylko przy niewielkiej jej pomocy, a następnie wykorzystanie PEWNOŚCI lub WIEDZY, która pozwala nam tego dokonać.

W tym tygodniu przedstawiam dwie praktyki, które posłużą za rozgrzewkę. Będziemy na nich bazować w następnym tygodniu, następnie wykorzystacie je przed zastosowaniem techniki, czy to dla zagięcia łyżeczki, czy dla zdziałania cudu pokoju. Pierwsze z nich to inwokacja, która otwiera wyższe czakry.

(Koya, chłopiec, o którym pisałem, pomógł w ich opracowaniu.)

Technika Oklepywania

By zgromadzić ilość energii wystarczającą do zagięcia metalu, będziesz musiał przebudzić punkty energetyczne na meridianach dłoni i rąk. Zacznij oddychać głęboko. Powinieneś odczuwać wyraźnie, jak Światło przepływa przez Twoje ciało już po kilku minutach. Wtedy...

Krok 1:

Zacznij od lewej ręki, trzymaj ją wyprostowaną przed sobą, dłonią skierowaną ku ziemi. Zacznij oklepywać lekko rękę, zaczynając od ramienia i posuwając się dalej w stronę dłoni.

Krok 2:

Kiedy dojdziesz do dłoni, odwróć rękę tak, by skierowana była ku górze i następnie oklepuj ją aż dojdziesz do ramienia. Powtórz tę procedurę z prawą ręką. Całość należy powtórzyć około 10 razy.

Technika oddechowa

"Niech Światło Będzie we Mnie, Niech Światło Będzie Mną" (Light Be in Me, Light Be as Me).

Jest to technika, której używam od lat i którą przystosowałem specjalnie dla tego celu. Ma na celu przyciągnąć Boską energię poprzez czakrę korony, a następnie przesłać ją dalej przez czakrę serca. Tworzy potężny przepływ energii, który reguluje i harmonizuje wyższe czakry i otwiera meridiany. Wymaga tylko troszkę praktyki i kiedy już jej się nauczysz, możesz ją stosować do wielu innych czynności.

Krok1:

Zacznij od głębokiego wdechu i wyobraź sobie, że wdychasz Boskie Światło z Nieba, poprzez czakrę korony do serca. Gdy to robisz, mów w myślach do siebie: "Niech Światło będzie we mnie" (Light be in Me). Ta krótka modlitwa to sposób na to, by przyciągnąć dobroczynne skutki tej energii do swojego życia. Następnie zatrzymaj powietrze w płucach na około 3 sekundy i w tym czasie wyobrażaj sobie, że twoje serce płonie Światłem.

Krok 2:

Teraz zrób wydech i wyobrażaj sobie w tym czasie, że Światło wypływa przez twoje serce. Płynie stamtąd we wszystkich kierunkach i jego błogosławieństwo dociera do wszystkich istot we Wszechświecie. W trakcie wydechu powiedz na głos: "Niech Światło Będzie Mną". Potwierdzasz, że ty jesteś Światłem. Nie wysyłasz czegoś, co jest oddzielne od ciebie, ale coś, co jest esencją twojej istoty. Ponownie weź wdech i powtórz Krok 1. Wykonuj ćwiczenie przez około 5 minut.

Technika Klaskania

Aby pobudzić czakry w obydwu dłoniach, zacznij rytmicznie klaskać. Przedstawimy tę technikę w trzech etapach, ale polecamy, byś sam zaczął się nią bawić i zobaczył, co odpowiada ci najbardziej. Ćwiczenie to ma na celu nie tylko zwiększyć przepływ energii w dłoniach, ale również przygotować umysł na samo zaginanie.

Krok 1:

Klaskając w dłonie, poczuj, jak energia słowa "TAK" przepływa przez twoje ciało. (Każde słowo posiada swój podpis energetyczny. Spróbuj określić, jak odczuwasz słowo "TAK", zanim zaczniesz.) Następnie w trakcie klaskania zacznij wypowiadać słowo odpowiadające odczuciu słowa "TAK". Zalecam użycie japońskiego słowa "Hi", (które oczywiście oznacza "tak"). Wybrałem je, ponieważ wydaje się zawierać więcej energii niż jego angielski odpowiednik. Sami się przekonajcie. Wypowiedz słowo "Hi" przy każdy klaśnięciu i, co ważniejsze, POCZUJ SŁOWO "TAK". To klucz. Samo słowo nie ma znaczenia, ale odczucie energii słowa "TAK" - ma. Wykonuj ćwiczenie przez 3-4 minuty.

Kiedy skończysz, zamknij oczy i powróć do Techniki Oddechowej na około dwie minuty. Powinieneś odczuwać pulsowanie energii w dłoniach i rękach.

Krok 2:

Zacznij klaskać i wypowiadać słowo "HU". Jest to sufickie słowo oznaczające BOGA i podobnie jak poprzednie zostało wybrane ze względu na znaczenie jego dźwięku. Baw się nim i przekonaj się, jak je odczuwasz. Kiedy klaskasz i powtarzasz słowo, wyobraź sobie, że "Boska Moc" wpływa do twojego ciała. Nie chodzi o to, byś po prostu powtarzał słowo i klaskał w dłonie. Poczuj je naprawdę. Im silniej poczujesz, tym lepszy będzie efekt. Wykonuj ćwiczenie przez 3-4 minuty.

Powróć do Techniki Oddechowej na około 2 minuty.

Krok 3:

Zacznij klaskać, jednocześnie wypowiadając słowo "Open" (OTWORZYĆ/ OTWARCIE). (Klaskaj na dźwięku "O", i następnie na dźwięku "Pen"). Gdy to robisz, afirmuj, że JUŻ jesteś otwarty. Nie prosisz o otwarcie, ale potwierdzasz, że ono już nastąpiło. (Wcześniej już to omówiliśmy). Powinieneś odczuć te trzy słowa jako jedno: TAK (lub Hi), Bóg (lub HU) oraz Otwarty/Otwarcie. Tworzą one pole energetyczne, które w końcu wykorzystasz do zagięcia metalu umysłem i sercem.

Są to ćwiczenia służące jako rozgrzewka zanim zastosujecie technikę, której nauczymy się w ciągu następnych trzech tygodni. Ćwiczcie je codziennie, jeśli możecie. Być może poczujecie otwieranie się czakr, których wcześniej nie byliście świadomi. Niektórzy mogą odczuwać zwiększony przepływ energii, zwłaszcza w rękach lub dłoniach. Czegokolwiek doświadczacie, pamiętajcie, że otwieracie się dokładnie w takim tempie, w jakim musicie.

Ćwiczenia w Ofiarowaniu (Giving Project)

W każdym tygodniu zaproponujemy ćwiczenia służące temu, byście dzielili się z innymi tym, co otrzymujecie na kursie. To najlepszy sposób, by zrozumieć głębsze poziomy tego przedsięwzięcia, bowiem jedyna prawdziwa nauka jest taka, że musimy dawać to, co najbardziej pragnęlibyśmy otrzymać. W tym tygodniu ćwiczenie będzie bardzo proste:

Tak często jak to tylko możliwe, koncentruj się na boskości każdej napotkanej osoby. Kiedy mijasz kogoś na ulicy, wyślij mu w myślach błogosławieństwo. Kiedy rozmawiasz z kimś w sklepie, lub gdziekolwiek indziej, pamiętaj, że rozmawiasz z Jezusem lub Buddą. W rzeczywistości jest to dosłowna prawda, ponieważ Oświecony zawsze jest przed nami. Ale nie przekonamy się, że jesteśmy jednym, dopóki nie dostrzeżemy tego w innych. Wobec tego, choćby to było tylko kilka chwil dziennie, ofiaruj innym to, co sam chciałbyś najbardziej otrzymać. To otworzy przepływ cudownej energii w tobie bardziej niż wszystkie nasze ćwiczenia.



ˆˆˆ góra


Copyright © 2001-2013 Portal AstralDynamics, Wszelkie prawa zastrzeżone
Uwaga: Redakcja AD nie ponosi odpowiedzialności za opinie użytkowników przedstawione na forum.
Mapa strony, Ostatnio szukane, Powered by Vegan CMS, Pozycjonowanie stron, Design by halley
Liczba osób na czacie: - Wejdź na czat