www.astraldynamics.pl - portal - forum
czwartek, 25 lutego 2021
» Strona główna   » Działy   » Odsyłacze   » Do pobrania   » Czat   » Szukaj  
Newsletter

E-mail:

Losowy cytat:

Bardzo mnie boli, gdy umiera utalentowany człowiek, świat bowiem potrzebuje takich ludzi bardziej niż niebo.2-Tydzień drugi
Jesteś w: Działy » Rozwój duchowy » Kurs zaginaczy łyżeczek

Tydzień Drugi

"Cuda są naturalne"
Z Kursu Cudów

Czy już wiesz, dlaczego zdecydowałeś się wziąć udział w kursie? Jest to pytanie, które będziesz musiał sobie wciąż zadawać, ponieważ zrozumienie jest potężnym sprzymierzeńcem. Czy robisz to dla siebie, czy dla całego świata? Czy chcesz po prostu zrobić wrażenie na innych swoimi umiejętnościami, czy też chcesz wykorzystać je do leczenia na najgłębszym poziomie? Urodziłeś się dla tej chwili! Pamiętaj o tym. Zdecydowałeś się przyjść na świat w tym czasie, by być Narzędziem Pokoju. Jeśli nauczysz się, jak używać narzędzi, o których mowa w tym kursie, to znajdziesz się na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu.

W tej lekcji podamy mniej informacji teoretycznych, a więcej praktycznych. Mam nadzieję, że robiłeś ćwiczenia przekazane w poprzedniej lekcji. Nie możesz oczekiwać, że cuda będą działy się same z siebie. Musisz przygotować dla nich miejsce pracą wewnętrzną jak i zewnętrzną. Będziesz bazował na tym, czego już się nauczyłeś, z pomocą kilku krótkich medytacji, które przybliżą cię do zagięcia metalu sercem i umysłem.

Bardzo zależy nam na zrozumieniu różnicy pomiędzy wiarą w to, że coś jest prawdą, a wiedzą, że to prawda. Jak przekonaliśmy się w zeszłym tygodniu, wiara pochodzi z umysłu, podczas gdy wiedza pochodzi z serca. Jeśli chcesz nauczyć się, jak nagiąć świat w stronę pokoju, musisz nauczyć się, jak połączyć obydwa te elementy, aby działały wspólnie. To jest sedno starożytnej techniki modlitewnej, którą tu wykorzystujemy.

Ćwiczenie 1:

Poeksperymentujmy trochę.

Będziesz powtarzał pewne zdanie, potem poczuj, czy wywołuje ono jakieś reakcje fizyczne lub emocjonalne. Wypowiadaj te słowa z przekonaniem, a następnie zwróć uwagę na to, gdzie odczuwasz energię. Zamknij oczy wypowiadając je, tak abyś lepiej mógł się w nie wczuć.

"WIERZĘ, że jestem jednym z Bogiem".

Kiedy już sprawdzisz, jak zareagowałeś, przygotuj się na następne zdanie. Podobnie jak przy poprzednim, zwróć uwagę na reakcje fizyczne lub emocjonalne. Wymów te słowa z przekonaniem.

"WIEM, że jestem jednym z Bogiem!"

Sprawdź, czy czujesz jakąś różnicę. Być może jedno zdanie wpływa na jakąś część ciała, a drugie na kompletnie inną. Prawdopodobnie poczułeś również różnicę w emocjach, pierwsze zdanie było silne, ale drugie jeszcze silniejsze. To powinno ci uświadomić, jak różne są te dwa doświadczenia.

Teraz nadszedł czas, byś przestał Wierzyć,


A zaczął Wiedzieć.

Jeśli nauczysz się biegle wykorzystywać te narzędzia, to będziesz musiał przebudzić pewność lub wiedzę, że już masz wszystko, czego potrzebujesz, by odmienić swe życie i świat. Nie może być żadnych wątpliwości. Kiedy wierzysz w coś umysłem, to mówisz: "Wierzę, że to prawda, ale istnieje możliwość, że tak nie jest". Twoje ego tworzy miejsce na niepowodzenie. Ale kiedy mówisz: "WIEM, że to prawda", to nie ma na nie miejsca. Twoja pewność wypełnia pustkę i mówisz Wszechświatu, że masz władzę, by zdecydować, co jest, a czego nie ma.

Właśnie tak no nowo zdefiniujesz rzekome prawa Wszechświata. Jeśli chcesz zagiąć łyżeczkę umysłem, to musisz mieć tę pewność. To jedyny sposób. Nie może być wątpliwości. Podobnie, kiedy wykorzystasz tę technikę, by zaprowadzić pokój na świecie, musisz WIEDZIEĆ, że to możliwe. A nawet więcej, jak mówią Wysłannicy (Światła), musisz wiedzieć, że on już istnieje.

Ćwiczenie 2:

Teraz wykorzystamy ćwiczenia, których nauczyliśmy się w poprzedniej lekcji.

Wykonaj ćwiczenia przedstawione w poprzedniej lekcji, zaczynając od techniki oklepywania, dalej ćwiczenie oddechowe "Niech Światło będzie we mnie, niech Światło będzie mną", i w końcu technikę klaskania z intonowaniem. Powinno to zająć nie więcej niż dziesięć minut. Pozwól sobie odczuć korzyści płynące z tych ćwiczeń, podążając w głąb. Kiedy poczujesz, że jesteś gotów, powtarzaj cały czas te słowa, aż poczujesz, że naprawdę WIESZ, że są prawdziwe.

"Moc Boga Jest we mnie TERAZ!"

Ważne jest byś doświadczył, a nie tylko wierzył, że jeśli prawdziwie jesteś jednym z Bogiem, to Jego twórcza moc jest również twoją. Powtarzam, musisz WIEDZIEĆ, że to prawda. Właśnie do tego uczucia dążysz. Bóg nie stworzył tego świata, którego doświadczasz, ty sam go stworzyłeś poprzez moc Boga, którą wszyscy dzielimy (z Nim). Masz większą moc niż sam wiesz i teraz nadszedł moment, byś sobie to uświadomił. Jeśli masz być Wojownikiem Duchowym w świecie, to musisz zrozumieć i wykorzystać moc, która jest w tobie. Kiedy uaktywnimy tę moc w wystarczającym stopniu, wykorzystamy ją po to, by zagiąć łyżeczkę. Następnie wykorzystamy ją szerzej, by uleczyć cały świat.

Brak słów, by wyrazić jak ważne jest to, że zostałeś powołany do tej misji, i w miarę jak te energie będą stawać się częścią ciebie, w pełni zrozumiesz, a następnie ucieleśnisz jedyne rozwiązanie, jakie nas wszystkich ocali. MIŁOŚĆ! Nie chodzi o zaginanie łyżeczek ani żadną inną umiejętność, która pojawi się jako naturalny efekt tych ćwiczeń. Chodzi o to, by WIDZIEĆ TAK, JAK WIDZI BÓG I KOCHAĆ TAK, JAK KOCHA BÓG! Wtedy cuda pojawią się w naturalny sposób. Wtedy pojmiesz, po co się urodziłeś.

Ćwiczenie 3

(Koniecznie musisz przeczytać całą tę część zanim zaczniesz ćwiczenie.)

Być może jest to twoje pierwsze doświadczenie w wyginaniu łyżeczek siłą umysłu. Na tym etapie może ci się udać lub nie, ale cel tego ćwiczenia jest inny. Naszym celem jest, byśmy WIEDZIELI, że nam się udało, bez względu na to, czy łyżeczka zagnie się czy nie.

Wyjaśnię to nieco dokładniej. Jak już wspominałem, w kursie chodzi o to, by wejść w stan Wiedzy, że to czego pragniesz, czy chodzi o zagięcie łyżeczki siłą umysłu, czy pokój na świecie, już jest faktem. Nie będziemy oczekiwać, że świat zewnętrzny potwierdzi to, czego jesteśmy pewni. Dowód pochodzi z wnętrza. Kiedy jest w nas prawdziwa wiara, to fizyczny aspekt świata skupi się wokół naszej pewności. Innymi słowy, nawet jeśli nie wygląda na to, że to prawda, nasza dusza i serce WIE, że to prawda. Za nimi podąży świat fizyczny.

Znajdź lekką łyżeczkę, którą łatwo byłoby ci zagiąć ręką. (O wiele więcej energii trzeba, by zagiąć ciężka stalową łyżeczkę umysłem, lepiej zacząć od prostszych rzeczy.) Teraz poświęć 10 minut na ćwiczenia na rozgrzewkę, których nauczyłeś się w pierwszej lekcji. Kiedy skończysz, weź łyżeczkę w obie ręce, ZAMKNIJ OCZY i spróbuj wywołać uczucie radości, jakie odczujesz, kiedy zobaczysz, że zagięła się. Spróbuj wzmocnić to uczucie maksymalnie. WIEDZ, że to już się stało. Nie myśl o tym, jak o czymś, co wydarzy się w przyszłości, ale jak o czymś, co już się wydarzyło. Nie potrzebujesz dowodów materialnych, by w to uwierzyć. Potrzebujesz tylko swojego serca. Czuj, jak moc Boga przepływa przez ciebie i wiedz, że ta sama siła jest twoją siłą.

Teraz spróbujemy to urzeczywistnić.

Trzymaj łyżeczkę kciukiem i palcem wskazującym w miejscu, gdzie uchwyt łączy się z wklęsłą częścią. Naciskaj, ale nie za mocno. Oczy mają być zamknięte, zacznij pocierać ją palcami. WIEDZ, że atomy i komórki zaczynają się bardzo rozgrzewać. Naprawdę POCZUJ, jak to się dzieje. WIEDZ, że z pewnością odniesiesz sukces. Pocieraj, aż łyżeczka będzie bardzo gorąca w dotyku.

ZATRZYMAJ SIĘ TERAZ! Nawet nie patrz na łyżeczkę. Znowu poczuj radość z zagięcia łyżeczki. Nieważne czy zagięła się, czy nie. Nie o to chodzi w tym ćwiczeniu. Chodzi o to, by rozwinąć uczucie PEWNOŚCI, które musi poprzedzać sam fakt. Teraz rzucasz kotwicę w tym uczuciu, aby móc powrócić do niego później. Reszta będzie łatwa. Niektórym z was już być może udało się zagiąć łyżeczkę. Jeśli tak, to wspaniale. Jeśli nie, nie martwcie się ani trochę. To zaledwie pierwszy krok.

Wykonuj to ćwiczenie jak najczęściej w ciągu tygodnia. Kładzie ono fundamenty pod ćwiczenia w następnym tygodniu, kiedy przeprowadzimy poważną próbę wykorzystania tej techniki.

Rozwijanie Pewności:

Ćwiczenia z tego tygodnia powinny cię zbliżyć do pewności, którą musisz czuć, jeśli chcesz być Wojownikiem Duchowym. Możesz na swój własny sposób otworzyć się na tę energię jeszcze bardziej. Na przykład, pomyśl o czymś ze swojego życia, czego jesteś absolutnie pewien. Być może to jest miłość do dzieci lub wybór kariery zawodowej. Medytuj na uczucie, które pojawia się, kiedy się na tym koncentrujesz. Sposobem na odczuwanie pewności również w innych dziedzinach życia jest przekonać się, jakie to uczucie. Znajdź jak najwięcej sposobów, by wejść w kontakt z tą energią. Będzie to ważne i głębokie przygotowanie na następne dwie lekcje.ˆˆˆ góra


Copyright © 2001-2013 Portal AstralDynamics, Wszelkie prawa zastrzeżone
Uwaga: Redakcja AD nie ponosi odpowiedzialności za opinie użytkowników przedstawione na forum.
Mapa strony, Ostatnio szukane, Powered by Vegan CMS, Pozycjonowanie stron, Design by halley
Liczba osób na czacie: - Wejdź na czat